k2FtbBdWr1

Онкозахворюваність на Львівщині зросла на 8% – Ігор Ковальчук

Захворюваність на онкохвороби на Львівщині зросла на 8% у 2021 році. Це найбільший показник, адже за минулі роки показник коливався у межах 3-4%. Кількість зросла, бо через ізоляцію і карантинні обмеження, люди набагато рідше приїжджали на обстеження. Про це розповів генеральний директор Львівського онкологічного регіонального діагностичного центру Ігор Ковальчук.  

«У 2021 році на облік ми взяли більше 8 тисяч хворих онкологічного профілю. А загалом лікування у нашому центрі пройшли і зараз перебувають на обліку 89 тис осіб.

Найбільше випадків захворювання саме на рак грудної залози. Але у онкоцентрі працюють чотири мамографи, завдяки яким можна  діагностувати рак на ранній стадії  – коли розмір пухлини в міліметрах і її можна побачити лише завдяки сучасному цифровому мамографу. Оперативне лікування в таких випадках триває 15-20 хв і в той же день жінку відпускають додому. Тож дуже важлимим в успішному лікуванні раку є саме вчасність звернення по медичну допомогу», – зазначив Ігор Ковальчук.

Він також додав, що близько 80% звернень – це хворі з першою і другою стадією онкозахворювання і це суттєве зрушення за останні десять років.