k2FtbBdWr1

Для любителів кінного туризму: які є пропозиції на Львівщині

Взимку можна кататись на лижах, ковзанах, тюбах, санчатах, запряжених собаками, а ще на конях. Управління туризму та курортів ЛОДА пропонує місця для прогулянок верхи. 

«У всі часи люди інстинктивно тягнулися до коней, що пояснюється наявністю у них дуже сильного біополя. Багато народів незалежно прийшли до розуміння внутрішнього енергетичного ресурсу цієї тварини. Помічено, що варто всього лише погладити коня, і зникає втома, припиняється головний біль. Верхова їзда всебічно розвиває людину, робить її сміливою, спритною, витривалою, рішучою і винахідливою. Недарма кажуть, що кінь, перш за все, лікує душу. Адже саме на здоров’ї душі базується і все інше, – розповідає Оксана Гентош, співвласниця ранчо «Гута Щирецька».

Вона також поділилася чим корисні кінні прогулянки для дітей та дорослих.

«Науково доведено, що діти, які займаються кінним спортом виростають психологічно врівноваженими, спокійними і відкритими у спілкуванні. Про користь верхової їзди знали ще в далекій давнині. Відомий лікар Антіла стверджував, що верхова їзда зміцнює весь організм. Цельсій рекомендував лікувати верховою їздою захворювання шлунково-кишкового тракту. Лікарі наступних поколінь встановили, що прогулянки в сідлі роблять позитивний вплив на травні функції людини, на органи кровообігу, нервову, дихальну і ендокринні системи. Сучасні вчені вважають, що кінні прогулянки – чудовий емоційний сплеск, розрядка від стресів. У медицині існує навіть лікування кіньми – іпотерапія», – додала Оксана Гентош.

Більше інформації за телефонами: 067 993 32 50 або 097 052 78 65.

Олександра Хандогіна, спеціальний педагог, психолог, заступник голови ГО «Федерація ветеранського та адаптивного кінного спорту України» може годинами розповідати про іпотерапію в психології, педагогіці фізичної реабілітації та соціальній роботі. Ми ж заохочуємо вас записатись до експертки на заняття, що відбуваються в спортивно-туристичному кінному центрі на території мисливського господарства «Зубр».

Серед напрямків діяльності ГО «Федерація ветеранського та адаптивного кінного спорту України»: реабілітація ветеранів російсько-української війни із застосуванням методу терапевтичної взаємодії з конем/верхової їзди; тренування з їзди верхи для ветеранів; оздоровча/терапевтична верхова їзда для дітей та дорослих; спеціальна програма розвитку для малюків; сімейна програма «Мама + малюк»; програма для батьків, що виховують особливу дитину; кінні прогулянки та адаптивний кінний туризм; навчання їзди верхи.

Більше інформації за телефонами: 095 692 37 31.

Про село Рокитне, де живуть коники Shekel, знають мало. Хоча, як говорить господар «Shekel – прогулянки на конях» Ігор Войтович, добратися туди можна інколи швидше, ніж з Левандівки на Пасічну.

«Потрапляючи сюди, ви дуже швидко забуваєте, що знаходитеся всього лише за 20 км від Львова. Це тихий куточок мальовничого природного заповідника Розточчя. Майже без людей, проте з надзвичайними, неміськими, краєвидами та цікавим і корисним дозвіллям». Завітавши сюди один раз, ви неодмінно захочете втікати сюди знову і знову. Ми не натренуємо вас до професійних перегонів, конкуру чи виїздки. Моя мета – щоб гості Shekel спробували для себе щось нове – роль вершників. Я прагну, щоб вони налагодили контакт з кіньми, відпочили від міської метушні, «забулися», мандруючи на конях лісовими дорогами, і повернулися додому свіжими, здоровими, з купою емоцій та фотографій», – каже Ігор Войтович.

Більше інформації за телефонами: 097 519 43 08 або 096 334 84 36.

Для жителів ранчо «Скарбова гора», спілкування з кіньми та верхова їзда є ресурсом, який дає змогу рухатися вперед у сучасному світі. Вони готові ділитися ним з усіма охочими. Тож запрошують на уроки. Кажуть, верхова їзда – це не просто техніка, а мистецтво контакту. Для кожного вершника важливо навчитися розуміти психологію коня і грамотно передавати йому посил, використовуючи внутрішній стан, тіло, голос.

А ще «Скарбова гора» розпочинає формування груп для весняних походів. Це вже традиційно будуть триденні виправи з п’ятниці по неділю, з 29 квітня і до середини червня.

Більше інформації за телефоном: 068 428 40 44.