Оперативна інформація станом на ранок 16.05.2022 від Генштабу

На Харківському напрямку ворог зосереджує основні зусилля на утриманні займаних позицій та недопущенні просування наших військ у напрямку до Державного кордону України з російською федерацією.

Російські окупанти обстріляли з артилерії цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Довгеньке, Руські Тишки, Тернова та Петрівка.
На Донецькому напрямку окупанти здійснювали обстріли з усього спектру наявного озброєння до авіації включно.
На Лиманському, Бахмутському та Курахівському напрямках ворог продовжує наступ, бойові дії тривають.
На Сєвєродонецькому та Новопавлівському напрямках ворог намагався здійснювати вогневе ураження підрозділів наших військ.
У Маріуполі ворог продовжує масовані артилерійські та авіаційні удари. Основні зусилля окупанти зосереджували на блокуванні та ураженні наших підрозділів в районі заводу «Азовсталь».
На Південнобузькому напрямку противник здійснював обстріли наших підрозділів зі ствольної артилерії та мінометів.
Сили оборони завдали удару по позиціях ворога у районі населеного пункту Чорнобаївка, окупанти зазнали втрат живої сили та техніки. Кількість уточнюється.
За попередню добу підрозділи протиповітряної оборони Сухопутних військ та Повітряних Сил вразили одинадцять повітряних цілей: два вертольоти (Ка-52 та Мі-28) сім БпЛА оперативно-тактичного рівня і дві крилаті ракети.
На Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу відбили сімнадцять атак ворога, знищено три танки, одну артилерійську систему, шість одиниць бойової броньованої техніки та автомобіль противника. Втрати особового складу російських окупантів уточнюють.