Наближається пік пожежної небезпеки. Висока температура повітря та нечасті дощі спричиняють пожежі в лісових масивах та поблизу них. Також ризик пожеж збільшується з випадками одноосібного спалювання сухої трави. З огляду на це, сьогодні, 28 липня, відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Засідання відбулось в режимі відеоконференції. Очолив засідання Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

Серед присутніх: члени Державної комісії, голови Київської міської та обласних держадміністрацій, регіональних комісій з питань ТЕБ і НС. Львівську ОДА представив Віталій Загайний, заступник голови адміністрації.

Отже, під час засідання обговорили заходи щодо запобігання та протидії масових пожеж лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року.

За результатом онлайн-зустрічі Державна комісія делегувала обласним держадміністраціям провести ряд заходів упродовж пожежно-небезпечного періоду. Зокрема:

  • гарантувати готовність протипожежних сил та засобів до гасіння пожеж в екосистемах, щоб уникнути загрози для населення та населених пунктів;
  • зробити цілодобовий моніторинг та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж при надзвичайно високому класі пожежної небезпеки за умовами погоди;
  • посилити профілактичні заходи з попередження пожеж в екосистемах та проінформувати сільськогосподарські підприємства, фермерів та орендарів земельних ділянок щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки та заборони випалювання рослинності;
  • організувати спільне проведення патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, об’єктів природно-заповідного фонду та сільськогосподарських угідь із залученням підрозділів ДСНС, Нацполіції, Адміністрації Держприкордонслужби, державної лісової охорони та лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів;
  • встановити тимчасові обмеження на відвідування, проведення масових заходів та певних видів робіт в лісах на період високої та надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити проведення відповідної роз’яснювальної (профілактичної) роботи з населенням тощо.