k2FtbBdWr1

Сколівська територіальна громада працює над Стратегією розвитку

В області триває робота над Стратегіями розвитку для семи громад. Зокрема сьогодні спільно з командою ЛОДА планує своє майбутнє Сколівська територіальна громада.

 З вітальним словом виступив голова громади Микола Романишин.«Успішність поставлених цілей та завдань залежить від того чи правильно ми поставили акценти, чи правильно визначили свої сильні та слабкі сторони, які маємо ресурси, які є проблеми території. Якісна стратегія розвитку базується на цих вихідних речах», – зазначив він.

«Сколівська громада з точки зору переваг серед інших громад України є унікальною. Та потенціал громади, на жаль, досі не використовується сповна. Гірська та природоохоронна територія, яка має перспективи розвитку туризму і через територію якої проходить міжнародний транспортний коридор №5 просто не може не скористатися цими перевагами»,-  наголосив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.

Як зазначив заступник начальника управління туризму та курортів ЛОДА Тарас Лозинський для того, щоб Сколівській громаді досягти успіху у семирічній перспективі треба перш за все інвентаризувати туристичний потенціал, розробити брендинг території, регулярно проводити туристично привабливі події, працювати над покращенням інфраструктури та залученням МТД.

«Окрім того, акцент необхідно робити на безпеку відвідувачів, комунікацію з бізнесом, зокрема локальні кухні та місцеві промисли, а також функціонування інформаційних центрів. І це все має знайти відображення у вашій унікальній стратегії розвитку», – наголосив він.

Зупинилися і на галузях агропромислового сектору, розвитку транспортної інфраструктури.

«Земля – той стратегічний ресурс, який дозволить Сколівській громаді заробляти, тобто перш за все необхідно провести її інвентаризацію, постійно здійснювати аудит, а далі – привести усі земельні відносини у правове русло», – повідомила учасників робочої групи керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.

«В частині розвитку транспортної інфраструктури слід проводити конкурси на маршрути.

На сьогодні управлінням розробляється новий автобусний маршрут для сполучення курортів Львівщини – Східниця, Трускавець, Стрий, Славсько. Відтак, є проекти, у тому числі транспортні, дорожні чи атракційні, які потрібно втілювати разом з громадами – сусідами», – зазначив начальник управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький.

Про використання наявних можливостей щодо залучення коштів для втілення усіх амбітних планів громади розповів представник департаменту міжнародного співробітництва та МТД Максим Саган.

Як зазначила радниця голови Львівської облдержадміністрації Галина Бордун, розвиток бізнесу в громаді потребує інвестицій в освіту, а також покращення комунікації влади з мешканцями, підвищення рівня довіри до інституцій, та популяризацію державних та обласних програм підтримки підприємництва. Таку платформу може забезпечити Львівська ОДА.