k2FtbBdWr1

«Організація процесу вакцинації на місцях – це персональна відповідальність голів райдержадміністрацій», – Іван Собко

На нараді з очільниками райдержадміністрацій та територіальних громад Львівщини обговорили показники проведення вакцинальної кампанії в області.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, спільними завданнями департаменту та місцевої влади є координація процесу вакцинації на місцях та проведення роз’яснювальної роботи. Керівники громад, у свою чергу,  повинні забезпечити доступність вакцинації для населення на місцях.

Він також зазначив, що в окремих територіальних громадах незадовільно проводиться робота по вакцинальній компанії, зокрема, у – Заболотцівській, Підкамінській, Лопатинській, Великомостівській, Добротвірській, Мурованській, Щирецькій, Магерівській, Новояворівській, Зимноводівській, Жовтанецькій.

Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко наголосив, що вакцинація  – це питання номер один на Львівщині і в Україні загалом, а організація процесу вакцинації – перший чинник, за яким оцінюватимуть роботу керівників райдержадміністрацій.

«Ми пережили три хвилі ковіду, а кількість госпіталізованих на даний час мінімальна – від 10 до 20 осіб за добу. Бізнес і влада разом зробили все можливе, аби таке питання як коронавірусна інфекція зникло з життя українців. І Львівщина по процесах вакцинації довгий час утримувала лідерські позиції. Останні два тижні ці позиції, на жаль, втрачено. Наголошуємо, що відповідальними за процес та результати вакцинації в районах є особисто голови райдержадміністрацій. Вони повинні так організувати процес, щоб всі бажаючі скористалися вакцинацією, а ті, хто має сумніви, – отримали вичерпну інформацію про вакцинальну кампанію», – зазначив Іван Собко.

«У березні у стаціонарі перебували більше 3500 осіб, на «швидкій» фіксували надходження близько 200 викликів щодоби. Для того, щоб попередити повторення такої ситуації, ми повинні максимально донести до людей на місцях важливість отримання щеплення. Звертаю увагу, що до кінця року ми повинні нарощувати темпи вакцинації. Кінцева мета – 70 % вакцинованих мешканців області, що дозволить досягти колективного імунітету», – додав Орест Чемерис.

Він також зауважив, що відповідно до розрахунків Мінохорони здоров’я, кількість провакцинованих за добу осіб на Львівщині повинна складати близько 7000. Показник області станом на сьогодні – 5000 осіб. Водночас, очільник департаменту відзначив якісну організацію вакцинального процесу у Львівській ТГ.

Зазначимо, станом на сьогодні на Львівщині діють 41 мобільна бригада та 171 пункт щеплення.