k2FtbBdWr1

З нагоди професійного свята Максим Козицький відзначив архітекторів Львівщини

Сьогодні, 1 липня, своє професійне свято відзначають архітектори України. З цієї нагоди та в межах  Міжнародного фестивалю архітектури та мистецтв ВЕЖА на Львівщині відбувся святковий вечір-концерт. Захід провели у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики Порохова Вежа, що у Львові.

Привітав присутніх голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Архітектор у своїй роботі має часто бути і філософом, і інженером, і істориком. Це – професія, яка поєднує багато знань і вмінь та дозволяє митцям об’єднати ідею з простором, щоб зробити нереальне можливим. Сьогодні маємо новий час і перед архітектурою стоять нові виклики. Адже маємо думати не лише про красу, а й про комфорт. Сьогодні потрібно давати шанс новим цікавим проєктам, які будуть гармонійно поєднуватися з тою спадщиною, яку має наша область», – зазначив очільник області.

Також Максим Козицький вручив подяки архітекторам Львівщини.

В межах вечора лунали музичні виступи Оксани Караїм, Ярослава Казмірчука, фіналіста «Голосу країни» Аніса. Також провели архітектурне змагання.

Вечір-концерт став частиною Третього Львівського Міжнародного фестивалю архітектури та мистецтв «ВЕЖА», який стартував сьогодні. Він проходить під назвою «Форма [НЕ] залежності» і присвячений 30-річчю Незалежності України.

Програма фестивалю – насичена. Вона охоплює все місто і локації за його межами. Більшість подій у межах фестивалю відбудуться у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа», але також будуть воркшопи, лекції, виставки та майстер-класи у Львівській політехніці, Академії мистецтв, музеї Андрея Шептицького при храмі свмч Климентія Шептицького, закриті професійні екскурсії архітектурними об’єктами та майстернями. Паралельно над своїми  інсталяціями працюватимуть митці у Свіржі – тут вдруге відбудеться конкурс інсталяцій.

У Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа» організують перегляд-презентацію фільму-дослідження про пострадянську архітектуру «Вхід через балкон», зустріч із головним режисером фільму Романом Блажаном,  мультимедійний виставковий проєкт «Архітектура Незалежності» та виставку Мартена Дюплантьє (Париж) PRIX AMO, зйомки ТЕЛЕШОУ-дискусії: «Архітектор Незалежності», а також майстер-клас-воркшоп про нові архітектурні трансформації стародавнього Львова «Місто & Спадщина».

У співпраці з Українським Католицьким Університетом, у музеї митрополита Андрея Шептицького, при храмі свмч Климентія Шептицького (Кривоноса, 1) відбудеться науково-практична конференція, присвячена 100-річчю від дати смерті українського архітектора Василя Нагірного.

Також учасники Фестивалю будуть міркувати про місце сучасних українських архітекторів у світовому масштабі. Серед кільканадцяти цікавих лекцій буде і розповідь про досвід роботи українців в одному з найвідоміших проєктних бюро Польщі – MEDUSA GROUP, а через телеміст учасників Фестивалю привітає архітектор українського походження світового масштабу Радослав Жук із Канади.

Запрошують львів’ян та гостей міста і на спортивно-архітектурні події. У межах Фестивалю проведуть забіг центральною частиною міста – «Архітектурна миля», – під час якого учасників будуть супроводжувати найкрасивіші пам’ятки архітектури старого Львова. А ще – футбольний турнір «Архітектори VS Забудовники».

Святкове завершення Фестивалю відбудеться у Замку Свірж, де на гостей чекає лекція спеціального гостя – відомого віденського архітектора, який став мером містечка Бережани на Тернопільщині – Ростислава Бортника.

Також у замку в Свіржі відбудеться театральна вистава-феєрія «Вій» студентів ЛНУ ім.Франка (режисер Роман Валько) та оголошення команди-переможця конкурсу інсталяцій «Форма моєї Незалежності». Команда-переможець поїде у навчальну поїздку до Швейцарії.

«У межах фестивалю ВЕЖА 3.0 Львівська ОДА є співорганізатором двох наймасштабніших заходів. Це майстер-клас-воркшоп «Місто & Спадщина». Він відбудеться в Пороховій вежі на закриття львівської частини фесту у суботу 3 липня. Пройде у форматі конкурсу між архітектурними бюро, в якому серед журі буде паризький архітектор Мартен Дюплантьє, а також професор Микола Бевз і голова обласного осередку товариства охорони пам’яток культури Андрій Салюк. Другий захід – це завершальний 4-й день фестивалю у Свіржі, де підіб’ють підсумки наймасштабнішого конкурсу фесту – конкурсу інсталяцій на тему «Форма [НЕ] залежності», – розповіли у департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Головним організатором фестивалю є Львівська спілка архітекторів України, а співорганізаторами – Національна спілка архітекторів України, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Львівська академія мистецтв, Музей міста, Муніципальний мистецький центр, Український католицький університет, Французький інститут в Україні та інші мистецькі інституції Львова та Львівщини. Підтримують захід Львівська обласна державна адміністрація та Львівська міська рада.