k2FtbBdWr1

Основні критерії роботодавців з високим ступенем ризику використання незадекларованих працівників

Працівника не можуть допустити до роботи без укладення трудового договору, що оформили наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу ДПС. Про це інформує Головне управління Держпраці у Львівській області.

Звертаємо увагу, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Якщо роботодавець не сплачує за працівника єдиний соціальний внесок або ж працівник отримує зарплатню «у конверті», такі трудові відносини також вважаються  незадекларованими, а роботодавцю загрожує відповідальність.

Окрім цього, застерігаємо від спроб маскування трудових відносин так званим «стажуванням» та договорами цивільно-правового характеру.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року стартувала масштабна всеукраїнська інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників. Контрольні заходи проводяться у суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику використання незадекларованої праці. Інформаційні бази ДПС дають Держпраці можливість відібрати роботодавців, що мають високий ризик за наступними критеріями:

  • Невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності.
  • Наявність фактів порушення порядку оформлення трудових відносин, виявлених в ході здійснення контрольних заходів органами ДПС.
  • Невідповідність кількості об’єктів за формою № 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» та кількості найманих працівників.
  • Наявність випадків невідповідності кількості одночасно працюючих реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) кількості працівників роботодавця із зазначенням розташування РРО.
  • Частка працівників, залучених за договорами цивільно-правового характеру, перевищує частку працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами).
  • Відсутність найманих працівників у платників об’єктів торгівлі, сфери послуг, у яких наявні ліцензії на виробництво, зберігання та реалізацію підакцизних товарів.

Головне управління Держпраці вкотре закликає роботодавців оформити працівників належним чином.