Працівника не можуть допустити до роботи без укладення трудового договору, що оформили наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу ДПС. Про це інформує Головне управління Держпраці у Львівській області.

Звертаємо увагу, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Якщо роботодавець не сплачує за працівника єдиний соціальний внесок або ж працівник отримує зарплатню «у конверті», такі трудові відносини також вважаються  незадекларованими, а роботодавцю загрожує відповідальність.

Окрім цього, застерігаємо від спроб маскування трудових відносин так званим «стажуванням» та договорами цивільно-правового характеру.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року стартувала масштабна всеукраїнська інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників. Контрольні заходи проводяться у суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику використання незадекларованої праці. Інформаційні бази ДПС дають Держпраці можливість відібрати роботодавців, що мають високий ризик за наступними критеріями:

  • Невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності.
  • Наявність фактів порушення порядку оформлення трудових відносин, виявлених в ході здійснення контрольних заходів органами ДПС.
  • Невідповідність кількості об’єктів за формою № 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» та кількості найманих працівників.
  • Наявність випадків невідповідності кількості одночасно працюючих реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) кількості працівників роботодавця із зазначенням розташування РРО.
  • Частка працівників, залучених за договорами цивільно-правового характеру, перевищує частку працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами).
  • Відсутність найманих працівників у платників об’єктів торгівлі, сфери послуг, у яких наявні ліцензії на виробництво, зберігання та реалізацію підакцизних товарів.

Головне управління Держпраці вкотре закликає роботодавців оформити працівників належним чином.