У стінах Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу сьогодні продовжує свою роботу традиційна «Освітня академія».
Так, упродовж двох днів директорів та їх заступників навчають нових підходів у взаємодії із бізнесом, методиці рішень, принципам віддаленого навчання, способам використання соцмереж у популяризації закладів тощо.
Привітав учасників перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
«Я переконаний, що «Освітня академія» стане стимулом для позитивних змін у вашій діяльності та діяльності ваших закладів. На першій сесії «Освітньої академії», де був присутній голова Львівської ОДА Максим Козицький, порушували низку питань та пропозицій. І надзвичайно важливо, що ці пропозиції, нехай наразі лише частково, мають імплементацію вже в практичну реалізацію. Зокрема порушували питання щодо створення наглядових рад при закладах профтехосвіти й ці пропозиції вже були враховані при розробці та затвердженні Програми розвитку освіти Львівщини на 2021-2025 роки. Саме в такому напрямку і тенденціях ми маємо рухатись і надалі. Є проблематика, її усвідомлення і практична реалізація її вирішення», – зазначив Андрій Годик.
Та додав, що заходи такого формату дадуть можливість освітній сфері області бути ефективною перед викликами часу.
«Ми маємо ефективно й оперативно реагувати на ці виклики. Це наше спільне завдання як влади, так і педагогів, адміністративної та управлінської частини закладів освіти. Щиро переконаний, що цей практичний досвід і обмін думками стане хорошим стимулом для ефективного завершення освітнього року, належної підготовки до вступної компанії», – наголосив перший заступник.
Значну частину панельних дискусій та лекцій присвячено дистанційному навчанню та процесу цифровізації освіти.
«Якщо ми налагодимо добрий контакт з бізнесом, то ми зможемо дуже швидко реагувати на запити ринку. Також нам потрібно використовувати можливості дистанційного навчання, таким чином економити ресурси й час і так оптимізувати всі процеси в профтехосвіті. Будемо корегувати й Стратегію розвитку освіти, а вже відповідно до Стратегії будемо вносити зміни у Програму розвитку освіти на наступний рік. Саме тому «Освітня академія» своїм кінцевим завданням має практичне застосування. Окрім цього, це гарна можливість поділитись досвідом, який кожен з нас має», – зазначив керівник департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
В межах освітньої академії також говорили про публічно-приватне партнерство у розвитку сфери профтехосвіти та про роль наглядових рад у цьому процесі.
В межах академії директорів та заступників директорів професійних училищ, коледжів поділили на групи, де вони могли попрацювати над окремими темами на чолі із менторами.
Подібну Освітню академію невдовзі організують для представників відділів освіти територіальних громад.