Сьогодні, 27 липня, відбулася виїзна зустріч директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації Романа Шепеляка із представниками Західноукраїнського офісу ЄБА та Шегинівської громади щодо організації діяльності з інфраструктурного облаштування сервісної зони перед міжнародним пунктом пропуску для автомобільного сполучення «Шегині».

Як зазначив Роман Шепеляк  з огляду на те, що Львівська область має найбільшу протяжність державного кордону з Європейським Союзом, перед Львівщиною стоять особливі завдання щодо забезпечення активних транскордонних і міжрегіональних контактів із сусідніми регіонами іноземних держав з метою реалізації державної політики стосовно європейської інтеграції, зокрема розбудови та модернізації прикордонної інфраструктури.

Відтак, чергу на під’їзді до кордону хоч і винесли за межі населеного пункту, але це не вирішило проблеми скупчення транспортних засобів, засмічення узбіччя, забезпечення санітарно-гігієнічних потреб для учасників транскордонного руху.

«Для Львівщини важливо є забезпечити належні умови  перетину українсько-польського кордону як для туристів, так і для подорожуючих у справах бізнесу», – зазначив керівник департаменту МТД та міжнародного співробітництва.

За результатами зустрічі Шегинівська територіальна громада запропонувала вільну земельну ділянку яка найкраще підходить під облаштування інфраструктури сервісної зони.

Довідково:

Міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» підпадає під реконструкцію за кошти польського кредиту (Реалізація інфраструктурних проєктів в рамках Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги).

Підрядник: польська фірма UNIBEP S.A.Сума виділених коштів: 15,720 млн євро.

Проектом передбачено: новий автовокзал на виїзд з інфраструктурою, реконструкція інфраструктури існуючого пункту пропуску на в’їзд.  Початок будівельних робіт – серпень-вересень 2021 року, завершення – до кінця 2023 року.