Пошити собі спідницю, не звертаючись до кравчині, чи підстригтися без перукаря загалом може кожен. Звісно, результат навряд чи буде таким самим, якби ви звернулися до фахівців. А втім, некрасива спідниця чи невдала зачіска не завдадуть непоправної шкоди вашому здоровʼю. А от ліки, які ви призначили собі самі, цілком здатні на це.

Міністерство охорони здоров’я України підготувало перелік небезпечних помилок, яких найчастіше припускаються ті, хто практикує самопризначення ліків.

Вживання не тих ліків

Правильно встановити діагноз може лише лікар. Неправильний діагноз = неправильні ліки. Та навіть якщо вам пощастить вгадати, яка саме у вас хвороба, дібрати правильні ліки, не маючи для цього потрібних знань і досвіду, вкрай складно.

Вживання несумісних ліків

Чимало препаратів є несумісними. Лікарі про це добре знають і ніколи не призначать вам одночасний прийом таких лікарських засобів. Ви можете навіть не здогадуватися про несумісність ліків і нашкодити собі лікуванням.

Неправильне дозування

Кожен препарат містить у собі певну концентрацію активної речовини. Якщо вживати нижчу концентрацію, ніж потрібно, ліки не подіють. Вищу — подіють не так, як треба: спричинять побічні ефекти тощо.

Неадекватна тривалість вживання

Самостійно визначити, протягом якого часу слід вживати той чи інший препарат, дуже складно. Навіть попри детальне ознайомлення з інструкцією. Тільки лікар може визначити, скільки днів має тривати лікування, щоб воно дало потрібний ефект.

Щоб уникнути помилок, які можуть призвести до сумних наслідків, не вдавайтесь до самолікування!

Серія публікацій реалізується за підтримки проєкту USAID #SAFEMed