Під головуванням заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного відбувся круглий стіл, на якому обговорили поточний стан галузі рибництва у Львівській області.
Серед учасників круглого столу директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман, директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник, голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу Львівської облради Юрій Раделицький. А також представники виконавчої та представницької влади, приватного бізнесу, науковці.
На початку зустрічі основну увагу зосередили на ресурсних можливостях та стані вирощування риби на Львівщині. Відтак, стало зрозумілим, що динаміка добування свіжої риби в області за останні п’ять років знизилась в рази, а показник споживання риби в рік на одну особу навпаки, зріс.
«Насамперед, нам варто дослідити чинники, які стримують розвиток рибництва у Львівській області. Адже, використання водних ресурсів для рибовирощування є предметом місцевої економіки та має працювати в інтересах територіальних громад через створення нових робочих місць сплату ПДФО, орендної плати до місцевих бюджетів. Продуктивна громада – це, насамперед та, що ефективно використовує наявні у неї ресурси», – зазначив Віталій Загайний.
Станом на зараз, однією з основних проблем рибної галузі є те, що багато суб’єктів господарювання працюють в «тіні». Серед інших проблем: конкуренція з боку імпорту; потреба інвестицій в логістичну інфраструктуру; висока собівартість у порівнянні з виробниками інших регіонів; конкуренція з браконьєрами у сезон найбільшого споживання риби.
За словами Руслана Гречаника, у Львівській області зараз налічують 3085 водойм, з них 1900 поки не освоєні. Ще 246 водних об’єктів свого часу передали в оренду, внаслідок чого місцевий бюджет наповнився на понад 2 млн гривень.
Відтепер права на передачу водойм належать територіальним громадам, для яких це питання нове. В допомогу громадам у департаменті екології та природних ресурсів напрацювали дорожню карту, у якій роз’яснили, як правильно провести передачу водних об’єктів в оренду. Детальніше за посиланням.
Наприкінці зустрічі присутні висловили проблемні питання та пропозиції, які б мали сприяти розвитку галузі рибництва у Львівській області. Зокрема, потрібно налагодити виробництво вітчизняних рибних кормів, розчистити меліоративні канали, усунути джерела забруднення водойм каналізаційними стоками та сільськогосподарськими хімічними засобами, запобігти незаконному використанню об’єктів. Також, галузь потребує дієвих заходів стимулювання вирощування риби.
За підсумками круглого столу планують організувати кілька робочих зустрічей з представниками рибної галузі та регіональними органами влади, для напрацювання пропозицій змін до Комплексної галузевої програми.