k2FtbBdWr1

Під патріотичні пісні та з вірою в перемогу: у Львові працюють центри плетіння маскувальних сіток (фото)

По всій Україні волонтери організували роботу з виготовлення маскувальних сіток для наших захисників. Запрацювали вони й у Львові. Як розповіли координатори центрів з плетіння, кількість охочих допомогти приємно вражає.  

У Пороховій вежі, що на вул. Підвальна, 4 розміщується волонтерський штаб, де з десяток волонтерів плетуть маскувальні сітки, які захищатимуть від ворога. В процесі роботи люди співають патріотичних пісень та всі вірять у перемогу.

Роботи є багато, не лише плетіння, тому якщо маєте бажання допомогти – приходьте. З 12:00 по 19:00 год. З собою приносьте тканину (не блискуча, мілітарі кольори). Робота організована по групах.

«Люди приносять до нас усю тканину, яку знайшли вдома. Це можуть бути футболки, постіль. Вже на місці ми відсортовуємо їх за кольорами та цупкістю. Далі спільно плетемо сітки для фронту. Крім цього, ми координуємо роботу зі збору медикаментів, бронежилетів, кариматів для різних потреб. Водночас ми скеровуємо людей на інші волонтерські точки, де допомагають переселенцям», – розповіла волонтерка Анастасія Ведернікова.

Ще один такий пункт розташований у Львові на вул. Дорошенка, 7. Як тільки волонтери оголосили про свою ініціативу та збір речей, то одразу ж знайшлись охочі їм допомагати. Зараз центр намагається правильно скоординувати волонтерів, пояснити, хто чим має займатися.

«На початку війни ми зрозуміли, що потрібно діяти. Тому ми вирішили, що можемо допомогти, взялись за плетіння маскувальних сіток. Спершу позбирали необхідну інформацію, подивилися багато майстер-класів в Ютубі, а потім почали самостійно їх робити. Для цього нам потрібні були грубі нитки для основи та багато шматків тканини. Деякі речі нам приносили люди з домашніх запасів, інші ми знайшли по місцевих ринках. Коли люди побачили наші дописи у соціальних мережах, то активізувалися навіть з інших регіонів. Нитки нам мають привезти навіть з Італії», – поділилась координаторка Анна.

Готові маскувальні сітки передають у львівські центри, які доставляють їх безпосередньо на потреби захисників – найчастіше на північ країни.

Охочі можуть долучитися та допомогти зібрати нитки та тканину. Усі нитки повинні бути темними – чорні, сині, коричневі. Це основні маскувальні кольори. Тканина теж кольору хакі (темно-зелений, коричневий) і бажано порізана. Детальнішу інформацію можна отримати за номером телефону 0972387707 – Анна.