Понад 100 міст та сіл Львівщини отримають дофінансування для розробки містобудівної та землевпорядної документації

Міста та села області отримають дофінансування для розробки містобудівної та землевпорядної документації. Йдеться про генеральні плани населених пунктів та детальні плани територій, а також проведення грошової оцінки земель у різних районах області.

Переліки громад та населених пунктів, для яких профінансують повністю або частково виготовлення цих документів, затвердили депутати обласної ради на сесії, яка відбулася 13 липня.

Для виготовлення генеральних планів населених пунктів та детальних планів територій у межах Регіональної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування на 2021-2025 роки, з обласного бюджету передбачили 1 мільйон 431 тисячу гривень. Ще 4 мільйони гривень департамент архітектури та розвитку містобудування, який є розпорядником коштів програми, планує скерувати для проведення нормативно грошової оцінки та інвентаризації земель у 12 громадах області (107 населених пунктів).

Розробити генеральні плани населених пунктів та детальні плани територій планують за умови співфінансування від громад, що визначається відповідно до індексу фінансової спроможності. А от нормативно-грошову оцінку здійснять виключно за гроші обласного бюджету.

“Наявність такої документації передбачена містобудівним законодавством України, адже на її основі будують стратегію розвитку громад, надають дозвільні документи до будівництва об’єктів містобудування. Йдеться про те, аби розуміти, чим володіє громада і як буде розвиватися далі, аби точно закріпити певні ділянки за промисловістю, житловим сектором, рекреацією чи інфраструктурою. Відтак ми убезпечимо спадщину, вкажемо, де можна розмістити великі промислові об’єкти, куди запросити інвесторів, а де розвивати сільське господарство. Виготовленням, наприклад, генеральних та детальних планів займаються спеціальні проєктні організації”, – розповідає заступник директора департаменту архітектури та розвитку містобудування – начальник управління містобудування та архітектури Віктор Ващук.

Оновлені генеральні плани мають наразі понад половина населених пунктів Львівщини.

Нагадаємо, також програмою передбачено за гроші обласного бюджету провести інвентаризацію земель для 22 пам’яток архітектури в області.