k2FtbBdWr1

Понад 3 тисячі жителів області отримали відшкодування на впровадження енергозберігаючих заходів

Цього тижня в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки 3242 мешканцям області з обласного бюджету відшкодували понад 477 тис гривень за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження.

Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА відповідно до Програми мешканці області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки.

Відшкодували відсоткову ставку в обсязі 119 тис грн і для 6 ОСББ, які скористалися програмою енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності».

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі, з обласного бюджету додатково здійснюється відшкодування відсоткової ставки у розмірі 3%-10%.

Операторами Програми на сьогодні є:

Для населення: ВАТ АКБ «Львів», ВАТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ «Міжнародний інвестиційний банк», КС «Анісія», КС «Вигода», КС «Самопоміч», КС «Довіра», КС «Бойківщина».

Для ОСББ: АБ «Укргазбанк», АТ «Кредобанк».

«Звичайні домогосподарства і квартири споживають майже 60% від загального об’єму природного газу, який використовується в нашій області. Тому заходи, які стосуються підвищення енергоощадності в побутовому секторі, для квартир і осель, є надзвичайно важливі. Можна сказати, що великою мірою на цьому й будується  енергонезалежність держави та програма скорочення викидів парникових газів. Якщо подивитися з тепловізора, то наші багатоповерхівки просто нагрівають повітря. Втрати досі величезні. Якщо їх мінімізувати – зменшаться витрати за енергоносії, і люди зможуть використати ці гроші на щось інше. Так енергоощадність впливає на добробут українців, на клімат і енергонезалежність держави загалом»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Відтак, Програма, шляхом здешевлення кредитних ресурсів, дозволяє більшій кількості мешканців реалізовувати заходи з підвищення енергоефективності.