Держава гарантує другу дозу вакцини проти коронавірусу. Важливо пам’ятати, що другу дозу обраної вакцини потрібно вводити в організм через деякий час. Про це повідомили на сайті Вакцинація проти COVID-19.

Людину вважають повністю вакцинованою тільки після введення другої дози вакцини для кількадозних вакцин – саме ними вакцинують в Україні.
Кожна вакцина має конктерний час, коли можна розпочинати повторне щеплення. Зокрема:
  • Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день;
  • CoronaVac/Sinovac Biotech – 28 днів;
  • Oxford/AstraZeneca – 12 тижнів.
Для вакцинації другою дозою вас запросять телефонним дзвінком за контактом, який ви залишили після першого щеплення. Люди, які вакцинувались в масових центрах вакцинації, отримають повторну дозу в тих самих центрах.
Якщо ж на вакцинацію вас записував роботодавець, то саме він організовує друге щеплення. Усі, хто отримав першу дозу вакцини, гарантовано отримають повторну. Це стосується всіх вакцин, які використовуються в Україні. Також другу дозу вакцини гарантовано отримають люди, які вакцинувались
залишковими дозами, зокрема громадські діячі!
Вакцинація проти COVID-19 для українців є добровільною та безоплатною! Дізнатися більше про вакцинацію проти COVID-19 можна за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.