Суб’єктам господарювання області у галузі садівництва виплатили компенсації за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю. А також за проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення, придбання техніки, механізмів та обладнання.

Кошти спрямували згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України за програмою підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

«Садівництво – це та галузь, яка потребує немалих капіталовкладень, а фази вступу багаторічних насаджень у плодоношення довгоочікувані. Тож фінансова підтримка  наших садівників у вигляді компенсації витрат сприятиме розвитку галузі, та одночасно стимулює їх до закладання нових площ  багаторічних насаджень, розширення асортименту сортів плодово-ягідних культур  та збільшення обсягів виробництва плодово-ягідної продукції. Поряд з тим, садівники Львівщини мають можливість підвищити якість своєї продукції шляхом вкладання коштів у придбання мікробіологічних засобів  для захисту та живлення багаторічних насаджень та вирощувати  конкурентоздатну і безпечну для споживання продукцію», – прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Отож, фінансову  підтримку в сумі 6,3 млн грн за витрати в поточному році отримали 27 суб’єктів господарювання Львівщини. Зокрема: за придбаний садивний матеріал в кількості понад 1,8  млн плодово-ягідних насаджень на  площу  103,5 га, за проведені роботи зі спорудження шпалери для багаторічних плодових насаджень на площі 22,2 га,  за встановлення систем краплинного зрошення  на площі 54,8 га та придбані 9 одиниць техніки, механізмів та обладнання для  проведення робіт у садівництві.

До слова, це вже другий транш фінансової підтримки у 2021 році за вищезазначені витрати садівниками у поточному році. Перший транш підтримки був спрямований у вигляді дофінансування компенсації  витрат, за 2019-2020 роки.

Довідково: У поточному році 38 садівників  Львівщини отримали фінансову підтримку в сумі 51,4 млн грн. (31 суб’єкт – у вигляді  відшкодування придбання садивного матеріалу, проведених робіт зі спорудження шпалери та встановлення систем крапельного поливу, придбання техніки, механізмів та обладнання  в  сумі  9,5 млн грн та 7 суб’єктів –  відшкодування вартості будівництва фруктосховищ та сортувальних ліній  в  сумі 41,9 млн грн).