k2FtbBdWr1

Президент підписав Закон України щодо розвитку виробництва біометану

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану” (№5464), ухвалений Верховною Радою 21 жовтня.

Закон спрямований на забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (біометану), фізико-технічні характеристики якого мають відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану.

Закон передбачає запровадження механізму розвитку ринку біометану, який спрямований на використання можливостей української газотранспортної системи (ГТС), яка пов’язана з ГТС європейських країн, і, в довгостроковій перспективі, фізичний або віртуальний експорт біометану на ринки країни Європейського Союзу. Він може покращити економічну привабливість виробництва біометану в Україні.

Розробка українського реєстру виробництва і використання біометану та співпраця з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження.

Закон закладає фундамент для виробництва, використання біометану, а також його експорту в країни ЄС.