k2FtbBdWr1

Президент підписав законопроєкт щодо ввезення та обліку гуманітарної допомоги

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №9111, який вдосконалює процедуру ввезення та обліку гуманітарної допомоги. Офіційно – Закон України №3448.

Про які зміни йдеться?

✔️ Спрощується процедура ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.

✔️На період дії воєнного стану законодавчо закріплюється встановлення спрощеного порядку визнання гуманітарною допомогою за декларативним принципом без рішення Мінсоцполітики.

✔️Запроваджується необхідність використання електронної системи обліку гуманітарної допомоги (вона запрацювала в Україні 1 грудня). За цей час у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги зареєструвалися 3053 отримувачів. Загалом у ньому вже понад 4,5 тисячі юридичних осіб, які можуть офіційно ввозити гуманітарну допомогу до України.

✔️ Розширюється перелік отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше це могли бути зареєстровані в Україні благодійні фонди та громадські організації з визначеними напрямками статутної діяльності.

Закон додає до отримувачів акредитовані представництва іноземних неурядових організацій, представництва міжнародних міжурядових організацій в Україні, дипломатичні представництва, консульські установи в Україні. Також отримувачами можуть бути: неприбуткові державні та комунальні підприємства, органи місцевого самоврядування, реабілітаційні заклади, надавачі соціальних послуг, заклади охорони здоров’я.

✔️ Врегульовується питання визнання товарів гуманітарною допомогою, які були закуплені благодійними організаціями за кордоном. Благодійна організація під час придбання товарів має статус донора, а з моменту їх ввезення в Україну – отримувачем гуманітарної допомоги. Товари, придбані благодійними організаціями за кордоном та при ввезені в Україну задекларовані як гуманітарна допомога, мають бути безоплатно роздані набувачам протягом 90 днів з дати перетину митного кордону.

✔️ Дозволяється здійснювати передачу транспортних засобів військовослужбовцям, як фізичним особам (набувачам) в якості гуманітарної допомоги.

Закон набуває чинності з дня офіційного його опублікування.