Продовжуємо розповідати про програми підтримки аграрії Львівського району

Державна програма «єРОБОТА».

Постанова КМУ від 21.06.2022 №738 (із змінами).

✔СВІЙ САД: для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Заявки подаються: портал «Дія» або уповноважений банк.

Розмір гранту: від 140 тис до 400 тис грн за гектар, але не більше 10,0 млн грн.

Умови: 70% вартості проєкту висадки – грант, 30% власні/кредитні кошти одержувача, створення робочих місць, мати у власності або праві користування землю строком не менше 7 років.

Строк реалізації проекту: 18 місяців з часу отримання бюджетних коштів.

Призначення коштів: для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 га з встановленням системи зрошення та водозабору.

Садивний матеріал: сорти включені до Реєстру сортів рослин України або Реєстру патентів.

Отримувач зобов’язується:

– вести діяльність не менше 5 років та сплатити за цей термін 50% гранту у вигляді податків, зборів та ЄСВ;

– створити робочі місця з урахуванням культур насаджень (додаток № 1 до постанови), постійні на стадії висадки (від 5 до 10 осіб), сезонні під час вступу саду у фазу товарного плодоношення але не пізніше 5-го року після висадки (від 125 до 425 осіб).

До переліку культур, які можуть бути вирощені за рахунок грантів додано шипшину – для всіх областей і мигдаль – для Одеської області.

Збільшено граничні суми співфінансування на 1 га винограду з 225 до 330 тис грн.

✔СВОЯ ТЕПЛИЦЯ.

Постанова КМУ від 21.06.2022 №738 (із змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу».

Наказ Мінагрополітики від 06.07.2022 №428 «Про затвердження типового проекту модульної теплиці».

Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Заявки подаються: портал «Дія» або уповноважений банк.

Розмір гранту: 0,4 – 0,6 га – 2 млн грн; 0,8 – 1,2 га – 3,5 млн грн; 1,6 – 2,4 га – 7 млн грн.

Умови: гранти в розмірі 70% від вартості проекту; право власності або користування землею не менше 7 років; вирощування рослин які включені до Реєстру сортів рослин України або Реєстру патентів.

Строк реалізації проекту: 12 місяців (невикористаний залишок коштів на рахунку отримувача після завершення 12 місяців з моменту зарахування гранту на такий рахунок повертається до державного бюджету).

Призначення: на будівництво (встановлення) модульної теплиці типового проекту, придбання засобів виробництва (садивного матеріалу, насіння, технологічного обладнання), витрат на введення в експлуатацію.

Отримувач зобов’язується:

– створити не менше 4 постійних та 10 сезонних робочих місць на 1 гектар модульних теплиць, або залучення до роботи у фермерському господарстві нових членів господарств (період працевлаштування сезонних працівників повинен складати не менше 8 місяців протягом року), обов’язкова виплата мінімальної заробітної плати;

– забезпечити модульну теплицю джерелом водозабору та зрошенням;

– провадити діяльність після закінчення будівництва протягом не менше 3-ох років і сплатити 100% від суми гранту в державний бюджет у вигляді податків, зборів та ЄСВ.

✔ВЛАСНА СПРАВА.

Для СММП (фізичні особи, фізичні особи-підприємці та юридичні особи).

Заявки подаються з бізнес-планом через Портал Дія або у відділенні Ощадбанку.

Розмір гранту: від 50 тис. грн до 150 тис. грн за створення 1-го робочого місця, до 250 тис. грн за створення не менше 2-ох робочих місць.

Строк реалізації проекту: 6 місяців з часу отримання бюджетних коштів.

Призначення коштів: на створення або розвиток власного бізнесу.

Хто приймає рішення про надання гранту: Державний центр зайнятості.

Отримувач зобов’язується:

– створити протягом 6 місяців з дня зарахування коштів робочі місця, залежно від розміру гранту, на строк не менш як на 24 місяці;

– сплатити протягом терміну реалізації проекту 100% гранту у вигляді податків, зборів та ЄСВ.

✔ВЛАСНА СПРАВА ДЛЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ЧЛЕНАМ СІМЕЙ.

Розмір гранту: 1) для члена сім’ї у разі зобов’язання створити:

одне робоче місце – до 250 тис гривень;

два робочих місця – від 250 тис до 500 тис гривень.

2) для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа – підприємець, у разі зобов’язання створити:

одне робоче місце – до 250 тис гривень;

два робочих місця – від 250 тис до 500 тис гривень;

чотири робочих місця – від 500 тис до 1000 тис гривень.

Гранти від 500 до 1000 тис грн за умови співфінансування не менше 30% власними коштами.

Строк реалізації проекту: 36 місяців з часу отримання бюджетних коштів.

Призначення коштів: на створення або розвиток власного бізнесу

– створити протягом 6 місяців робочі місця на строк не менш як на 24 місяці;

– сплатити протягом 36 місяців 100% гранту у вигляді податків, зборів та ЄСВ.

✔НОВИЙ РІВЕНЬ.

Постанова КМУ від 24.06.2022 №739 (із змінами) «Деякі питання надання грантів для переробних підприємств».

Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Заявки на отримання гранту подаються з бізнес-планом через Портал Дія.

Розмір гранту: до 8,0 млн. грн в розмірі до 50 % вартості проекту.

Співфінансування: не менше 50% вартості проекту власних або кредитних коштів (у разі залучення кредиту власні кошти мають становити не менше 20% вартості проекту).

Призначення коштів: для створення одного нового переробного підприємства або для збільшення потужностей існуючого підприємства:

– придбання основних засобів (машини та обладнання);

– доставка та введення в експлуатацію основних засобів, включаючи програмне забезпечення.

– сплачувати податки, збори та ЄСВ протягом 3 років;

– створити до 25 робочих місць не менше як на 36 місяців;

– протягом 6 місяців працевлаштувати не менше, ніж 30% осіб, та решета не пізніше ніж через 12 місяців з дати отримання гранту.

Кількість працевлаштованих залежно від розміру гранту:

До 1,6 млн грн – 5;

1,6 – 3,2 млн грн – 10;