Понад 190 осіб на Львівщині навчатимуться за рахунок ваучера

Упродовж чотирьох місяців цього року на Львівщині 191 особа отримала ваучер на навчання. Найбільшу активність щодо підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці проявили мешканці Львівської (49 осіб), Стрийської (36) та Дрогобицької (27) територіальних громад.

В основному отримувачі ваучерів виявили бажання поглибити знання за такими спеціальностями як «медсестринство» (41 особа), «соціальна робота» (35 осіб), «психологія» (26 осіб), «соціальне забезпечення» (12 осіб) та ін.

А охочі пройти перепідготовку обрали професії верстатника деревообробних верстатів (17 осіб), водія навантажувача (15), тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (7), водія автотранспортних засобів (4 особи).

Нагадаємо, що вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (з січня ц. р. – 26840,00 грн). Його може отримати той, хто не зареєстрований в службі зайнятості як безробітний і належить до:

– осіб віком понад 45 років, страховий стаж котрих становить не менше 15 років;

– осіб, звільнених з військової служби (окрім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби;

– осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях;

– внутрішньо переміщених осіб працездатного віку;

– осіб, що позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

– осіб з інвалідністю;

– осіб, котрі у період дії воєнного стану в Україні під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання.

Більш детально про програму – https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.