Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав роботу у Львівській області

Сьогодні, 4 листопада, у Львові відбулося регіональне відкриття Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). Під час заходу голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрагам та голови десяти громад-партнерів Проєкту в області підписали Угоди про наміри.

«Ми раді, що Львівщина є однією з пілотних областей Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». До участі відібрано десять громад нашої області. Вони різні за розмірами, з різних районів, з різними запитами, перевагами та викликами. Але я вірю, що цей проєкт, через запровадження  сучасних інструментів прозорості і публічності,  дасть усім цим громадам добрий шанс на розвиток, дозволить їм підвищити економічну спроможність та інвестиційну привабливість. А це означає – добробут для людей і бажання жити та виховувати дітей у себе вдома», – зазначив Максим Козицький.

У Львівській області партнерами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» стали Бродівська, Добротвірська, Оброшинська, Жидачівська, Жовківська, Рава-Руська, Городоцька, Сокільницька, Козівська, Золочівська громади.

Так, у межах реалізації Проєкту кожна громада-партнер отримає підтримку для підвищення інституційної спроможності органу місцевого самоврядування. За результатами аналізу спроможності та ІТ-аудиту громади сформують індивідуальний план підтримки кожної громади.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» надаватиме громадам консультативну та методологічну допомогу, в тому числі шляхом проведення навчань, організації заходів щодо обміну досвідом та поширення кращих практик, впровадження е-рішень. Також для органів місцевого самоврядування буде доступний інструмент фінансової підтримки, а для організацій громадянського суспільства – інструмент грантів.

«Проєкт «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»),  фінансований Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), має на меті продовжувати підтримувати уряд України у втіленні реформ децентралізації. Проєкт сприятиме проведенню законодавчих реформ, зміцненню спроможності органів місцевого самоврядування та активізації залучення громадськості на всіх рівнях. Сьогодні я дуже радий офіційно розпочати нашу співпрацю зі Львівською областю. Ми співпрацюватимемо з обласною адміністрацією та громадами-партнерами, щоб знайти шляхи покращення послуг, які держава надає своїм громадянам», -зазначив керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрагам.

Першим кроком співпраці між громадами області та Проєктом стане підтримка ініціатив громад у покращенні якості місцевих публічних послуг. Кожна громада-партнер візьме участь у конкурсі проєктів та отримає фінансову підтримку у реалізації найбільш спроможної ініціативи.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні  реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Загалом підтримка Проєкту охопить 7 областей і понад 50 громад.

Проєкт має 3 цілі: забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні, сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню, та створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.