Упродовж 16-18 квітня на території Дрогобицького району відбудуться  І і ІІI етапи чемпіонату України з гірських перегонів 2021 «Гран Прі Трускавця». Опісля, 15-16 травня, на Львівщині організовують чемпіонат України з автоперегонів «XІХ Ралі Галіція».

Для обговорення питань організації автоперегонів сьогодні у Львівській ОДА відбулося засідання організаційного комітету за участі заступника голови ЛОДА Івана Собка, начальника управління молоді та спорту Львівської ОДА Романа Хім’яка, представників департаменту охорони здоров’я, департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА, представників поліції, ДСНС, Трускавецької та Бориславської міських громад та організаторів змагань.

Директор Галицького автомобільного клубу Сергій Єженков повідомив оргкомітету, що у цьому році планується зміна маршруту «XІХ Ралі Галіція», оскільки є рекомендації поліції, щоб максимально відійти від населених пунктів. Окрім того, у зв’язку з тим, що на Східницькому перевалі обвалилася лісова дорога, запропоновано інший маршрут, який буде цікавий і для проведення змагань, і для мешканців с. Орів та смт. Східниця, так як забезпечує пряме сполучення між цими населеними пунктами.

В свою чергу, заступник начальника ГУ Національної поліції у Львівської області Дмитро Міхалець наголосив організаторам змагань про неодмінне забезпечення ними присутності стюартів під час проведення автоперегонів, оскільки кількість поліцейських, які будуть задіяні для підтримки безпеки та громадського порядку є чітко визначеною, і наявність стюартів згідно вимог обласного управління поліції є обов’язковою. У зв’язку з цим, заступник голови ЛОДА Іван Собко запропонував представникам Нацполіції скерувати до ЛОДА лист з інформацією про допомогу, яку можуть надати поліцейські під час змагань, та з переліком умов до організаторів заходу, які повинні бути дотримані для забезпечення громадського порядку та безпеки.

«Окрім того, пропоную звернутися і до голів ОТГ, на території яких проходитимуть змагання, про обов’язкове сприяння у забезпеченні безпеки під час змагань. Вони, в першу чергу, зацікавленні у якісному проведенні такого заходу у їхніх містах. Проведення змагань з раллі на високому рівні – це спільна відповідальність!», – наголосив Іван Собко.

За результатами засідання оргкомітету вирішено:

  • скласти тимчасову схему руху на час проведення змагань, оскільки на маршруті перегонів в звичному режимі здійснюється рух автомобілів, а частина маршруту проходить через місто Трускавець;
  • з боку організатора –  забезпечити необхідну кількість стюартів для безпеки під час змагань;
  • керівникам ОТГ, на території яких проводитимуться змагання, забезпечити поширення інформації про змагання у місцевих ЗМІ та у соцмережах.

«Всі ми вже більше року перебуваємо в досить негативному інформаційному полі. Тому такий захід, окрім позитивної репутації для Львівщини, сприяє формуванню конструктивних відносин між представниками влади та суспільства. Велика кількість заходів організовується на партнерських засадах. Імовірно, що в першому півріччі цього року спортивних проектів буде не так багато, тому прошу всіх в межах компетенції, щоб ми зробили цей захід якісним – звичайно ж, з обов’язковим дотриманням всіх карантинних обмежень», – зазначив Роман Хім’як.

«Для нас, перш за все, це відповідальність – щоб змагання пройшли якісно і безпечно. Організатор повинен виконати всі вимоги, які були озвучені на сьогоднішньому оргкомітеті», – наголосив Іван Собко.