k2FtbBdWr1

Природні об’єкти й бойківський колорит: головні локації Сколівської туристичної експедиції

Проєкт Львівської ОДА «Експедиція громад: фокус на туризм» стає щораз популярнішим. Відбувся вже восьмий виїзд. Представники туристичної галузі відвідали місто Сколе, села Крушельниця, Підгородці, Коростів. Це територія Сколівської територіальної громади.

Близько двох годин часу в дорозі й можна опинитися на Сколівщині. А там – недоторкана природа і бойківська гостинність.

У Крушельницькому лісництві із задоволенням зустрічають групи туристів. Їх пригощають ароматним чаєм з лікарських рослин, які на цій території вирощують. Охочі можуть взяти участь у майстер-класі зі збору, висушування та пакування чайних інгредієнтів.

А ще тут можна ознайомитися з роботою еколого-просвітницького центру, де навчають як поводитися з відходами, а також заглянути у реабілітаційний вольєр для хворих тварин.

Крушельницьке лісництво належить до НПП «Сколівські Бескиди, керівником якого є Василь Приндак. Він наголосив учасникам експедиції, що Нацпарк має дуже велику територію, на якій прокладено 19 туристичних шляхів і 2 екологічні стежки. Більше про них можна дізнатися на новому туристичному сайті за посиланням.

Опісля гості переїхали до села Підгородці. Карпатські музики зустріли учасників експедиції біля історико-краєзнавчого музею «Сколівщина». У програмі була також церква великомученика Пантелеймона, збудована за принципом, «без жодного цвяха». Її вважають найдавнішою у Сколівській громаді.

На підсумковій зустрічі у розважально-оздоровчому комплексі «Золота форель» представники бізнесу висловили побажання чіткої стратегії розвитку туристичного потенціалу Сколівської громади. Було озвучено план заходів, зокрема йшлося і про можливість з’єднання дорожнім покриттям села Кам’янка з Болеховом.

Заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний наголосив, що прокладання такого шляху є гарною перспективою і це дійсно пожвавить туристичний рух в межах Сколівської ТГ, яка може запропонувати туристу те, чого немає в інших громадах.

«Зокрема, це, так званий, дикий відпочинок, де є родзинки, які неможливо побачити в урбаністичному середовищі. Це тут є за наявності великої кількості природних об’єктів, які досі залишаються привабливими та є поруч з тим досить доступними. Тобто, це якраз таке дуже гарне поєднання первинної краси природи і доступності до неї. У Сколівській громаді варто робити ставку на зелені садиби. Вони дадуть можливість людям самозайнятості, внаслідок створення малих бізнесів, і не зроблять значного тиску на природні об’єкти. Мені видається, це якраз і є правильний шлях для розвитку туристичного потенціалу Сколівської ТГ», – зазначив заступник.