Питання легалізації зайнятості та заробітної плати обговорили у межах засідання обласної комісії

23 липня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика, відбулось засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Заслухано платників податків, які надали пояснення щодо причин виплати заробітної плати найманим працівникам на рівні або менше мінімального. Також роботодавці розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення.

Виплата заробітної плати «у конвертах» послаблює соціальний захист працівників, причетних до тіньової економіки, зменшує надходження до бюджетів усіх рівнів та державних соціальних страхових фондів і в кінцевому підсумку обертається зубожінням різних верств населення. Кожен громадянин має право на заробітну плату не менше від установленого мінімального розміру. Такі явища, як зарплата «у конвертах» та робота без оформлення трудових відносин, руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну зарплату.

За результатами наради надано рекомендації суб’єктам господарювання щодо збільшення рівня середньомісячної заробітної плати та легалізації її виплати.