k2FtbBdWr1

«Реалізацію мікропроєктів з обласного бюджету профінансували на 71%», – Іван Собко

На Львівщині завершили реалізацію 373-х проєктів місцевих ініціатив. Водночас 3 проєкти зняли з реалізації через невиконання усіх вимог положення про Конкурс. Про це доповіли на сьогоднішньому засіданні Конкурсної ради з реалізації Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки

На Львівщині у межах Конкурсу проєктів місцевих ініціатив реалізують 571 проєкт на загальну суму 192,8 млн грн, з яких кошти обласного бюджету – 94,2 млн грн, місцеві – 49,4 млн грн, небюджетні внески – 49,2 млн грн. Станом на 1 грудня з обласного бюджету профінансували 66,6 млн грн – це близько 71% від запланованого ресурсу. 373 проєкти вже завершено, 175 – розпочато, 21 – не розпочато.

Також Конкурсна рада вирішила зняти з реалізації три проєкти у зв’язку з невиконанням заявниками умов Конкурсу та скерувати на розгляд сесії питання про розподіл коштів в сумі 1 млн 225 тис грн, які виділяли раніше на ці проєкти.

«Конкурсанти мали рівно півроку, щоб закласти кошти на співфінансування, підтвердити спонсорів, провести тендери, заключити угоди та профінансувати свою частку та частку небюджетного внеску. Враховуючи, що по трьох об’єктах не розпочали роботи, їх вилучають з переліку, а кошти за рішенням сесії Львівської облради завтра скерують на ті першочергові видатки, які будуть проголосовані і які попередньо погоджені бюджетною комісією.

Громада, зацікавлена в отриманні субвенції з обласного бюджету, повинна вжити всіх заходів, аби залучити ці кошти та ефективно їх використати. Якщо реалізація певних проєктів ще не стартувала, доцільніше виділене на них фінансування скерувати на потреби охорони здоров’я області.

Мікропроєкти з обласного бюджету профінансували на 71%. Це відмінний результат для Львівщини, де загалом триває реалізація близько 1500 об’єктів соціальної інфраструктури», – зазначив співголова Конкурсної ради, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Зокрема, вилучили проєкти місцевих ініціатив:

  1. Благоустрій (капітальний ремонт) території скверу «Садиба Коссаків» по вул. Лесі Українки в м. Дрогобич.
  2. Реконструкція мереж вуличного освітлення по вул. Новоукраїнська в с. Старий Кропивник Дрогобицького району Львівської області.
  3. Придбання обладнання для облаштування лінгафонного кабінету у Вороцівському закладі ЗСО І – ІІІ ступенів Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області.

Разом з тим раніше до реалізації затвердили 45 регіональних проєктів на загальну суму 64,8 млн грн. Станом на 1 грудня профінансовано 46,8 млн грн. Серед них один проєкт знімають з реалізації (Ремонтно-реставраційні роботи фасадів пам’ятки архітектури місцевого значення Палацу (музей «Дрогобиччинна»), на вул. Шевченка, 38, у м. Дрогобич).

По іншому об’єкту зменшили фінансування у зв’язку із затвердженням фінансування за рахунок державної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2021 р. (Капітальний ремонт котельні та тепломережі Мишлятицького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І- ІІ ступенів, ДНЗ» Шегинівської сільської ради).

Таким чином 3 млн грн, які планували скерувати на реалізацію вказаних двох об’єктів, спрямують на інші видатки за рішенням сесії Львівської обласної ради.