Сьогодні, у День захисників і захисниць України, 217 курсантів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут склали Урочисту клятву першокурсників. Ліцеїстів привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

«Мене справді переповнює гордість за вас і велика повага до вашого вибору! У час, коли наша країна бореться на Сході в російським агресором, ви не побоялися одягнути на себе військовий однострій. І робите це з усвідомленням, бо сьогодні ви ліцеїсти, але вже завтра багато з вас стане командиром і керуватиме різними підрозділами українських військ. Тож дякую вам за мужність вашого вибору та справжній патріотизм!

Також, хочу звернутися до педагогічного колективу. Від щирості ваших душ, любові і вимогливості напряму залежить якість виховання справжнього покоління молодих воїнів. Бо від якості їх вишколу через кілька років вже будуть залежати життя їх побратимів.

Від себе особисто, хочу запевнити що керівництво Львівської обласної державної адміністрації прикладатиме максимум зусиль для розвитку та процвітання нашого ліцею. То ж у добру путь, молоді крутянці! Слава Україні!», – сказав Максим Козицький.

На сьогоднішній день у Ліцеї навчається 437 ліцеїстів. Урочисту клятву сьогодні склали 217 юнаків із 19 областей України. Серед першокурсників – сини учасників АТО/ООС. У двох ліцеїстів батьки поклали життя під час виконання обов’язку на сході України. Цьогоріч близько 80% випускників продовжили свій життєвий шлях, як курсанти вищих військових навчальних закладів.

Нагадаємо, минулого року у межах президентської програми “Велике будівництво” на території Ліцею спорудили мультифункціональний спортивний майданчик з відповідною інфраструктурою вартістю понад 1 млн грн.

До слова, Ліцей створений  у 1992 році на базі Республіканської спеціальної школи-інтернату. Навчальний заклад реорганізували з метою якісної підготовки кандидатів для вступу до вищих військових навчальних закладів, надання державної допомоги у вихованні дітей-сиріт та дітей з багатодітних сімей, а також дітей учасників бойових дій та ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи.