k2FtbBdWr1

Розбудова пунктів пропуску на кордоні між Львівщиною та Республікою Польща: що треба знати на цей момент

Пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце має запрацювати до 2024 року. Зараз польська компанія-підрядник виконує там роботи. Пункт передбачає спільний контроль українських і польських митників та прикордонників, як це є на КПП Грушів. Майбутній пункт пропуску розрахований на автомобілі, масою до 3,5 тонн. Визначена вартість робіт – 109 мільйонів злотих. Фінансує Польща.

 Аби покращити доїзд до майбутнього пункту пропуску, минулоріч у березні ми почали будівництво дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий. Дорогу будують за польські кредитні кошти. Проєкт завершили уже на половину. На жаль, через початок повномасштабної війни цьогоріч роботи розпочали пізніше. Зараз триває реконструкція мостів.
Також плануємо спільно з польською стороною відновити залізничне сполучення з цього напрямку до Перемишля. Протяжність колії – 23 кілометри. Працюємо над проєктно-кошторисною документацією. Польська сторона виділила 40 мільйонів злотих на свою частину залізниці, протяжністю 7 кілометрів.
Відновили будівництво пішого переходу на КПП Рава-Руська. Цей перехід відповідатиме стандартам інклюзії (пандус, додаткові туалети). Проєкт фінансується за польські кредитні кошти в межах міжурядової угоди між Україною та Польщею. Вартість – близько 1,5 мільйона євро. Завершити будівництво планують упродовж 7-8 місяців.
Львівщина є західними воротами України в Європу, а членство України у Європейському Союзі лише питання часу. Працюємо над тим, щоб інфраструктура також відповідала європейським стандартам.
Фото архівне