Внесено зміни до положення щодо експертної комісії архівного відділу

Архівне управління Львівської РДА інформує про внесення змін до Типового положення про експертну комісію архівного відділу.

Так, наказом Міністерства юстиції України від 15 травня 2023 року № 1884/5 «Про внесення змін до Типового положення про експертну комісію архівного відділу районної, районної у мм. Києві і Севастополі державної адміністрації, міської ради», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 травня 2023 року за № 820/39876 передбачено уточнення повноважень зазначених експертних комісії та можливість проведення засідань в режимі онлайн. Наказом Міністерства юстиції України від 19 травня 2023 року № 1927/5 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України» внесені зміни до нормативно-правових актів у сфері архівної справи.

У наведених нижче нормативно-правових актах замість застарілої лексики застосовано нову, а саме: «онлайн-медіа», «медіа», «видання», «програми аудіовізуальних медіа», «суб’єкти у сфері медіа»: Правилах роботи архівних установ України від 08 квітня 2013 року №656/5, Порядку користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам від 19 листопада 2013 року № 2438/5, Правилах організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях від 18 червня 2015 року № 1000/5. Детальніше ознайомитись з текстом змін можна на офіційному сайті Державної архівної служби України.