На Львівщині зріс середній розмір заробітної плати, зазначений у вакансіях: на початку червня торік фірми і компанії пропонували потенційним працівникам у середньому 7,8 тис. грн, а станом на 1 червня цього року – 8,2 тис. грн.
За словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, станом на 1 червня в області було 4,4 тис. вільних робочих місць і вакантних посад і 24,3 тис. безробітних.
Найскладніше на зареєстрованому ринку праці знайти роботу продавцям (для 2,2 тис. безробітних є 0,2 тис. вакансій), бухгалтерам (для 0,9 тис. безробітних – 74 вакансії), спеціалістам держслужби (для 0,5 тис. безробітних – 28 вакансій), керівникам підприємств (для 0,4 тис. безробітних – лише п’ять вакансій).
Натомість нестача кадрів спостерігалася за такими професіями як поліцейський, двірник, інспектор, слюсар з ремонту та експлуатації підземних газопроводів, електромонтер з експлуатації розподільних мереж, монтер колії та ін.
Для підвищення конкурентоспроможності безробітних служба зайнятості організовує для них професійний вишкіл за 35 робітничими професіями, які користуються попитом у працедавців, а також за 32 напрямами курсів цільового призначення.
На думку фахівців з профорієнтації, сьогодні, щоб залишатися в тренді на ринку праці, важливо розвивати як м’які соціальні (Soft Skills) навички (лідерство, багатозадачність, критичне мислення, командна праця, креативність), так і тверді (Hard Skills), а це – цифрова компетентність: здатність аналізувати інформацію, комунікувати та взаємодіяти у цифровому суспільстві, створювати цифровий контент, медіаграмотність, а також знання іноземних мов.