k2FtbBdWr1

«Школа голів громад»: Львівщина ділиться досвідом з розвитку туризму

24 червня проект «Школа голів громад», який зібрав учасників із 13 областей України, проводив навчання у Збаражі.

Поділитися кращими практиками з розвитку туризму на Львівщині запросили керівницю управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталю Табаку.

За її словами, туризм у громаді – це насамперед про економіку, про збереження населення у своєму місці народження через створення нових робочих місць та підвищення привабливості громад.

«Найважливіше при старті розвитку туризму у громадах – зрозуміти ресурси та інвентаризувати усі туристичні об’єкти, – зазначає Наталя Табака. – Наступний крок – визначити «болі» туристичного середовища, те що заважає повноцінному функціонуванню того чи іншого туристичного об’єкта чи бізнесу. Далі потрібно окреслити цільову аудиторію, виходячи від того, які у вас є пропозиції та ресурси і сегментувати собі, на кого буде просуватися інформаційна компанія і реклама. Визначити потреби цієї цільової аудиторії, щоб органи влади і бізнес здійснювали спільну маркетингову і комунікаційну стратегію».

«Школа голів громад» – це теж чудова можливість для навчання та підготовки власної стратегії. Новий проект втілює громадська організація «Центр громадянських ініціатив» спільно з Фондом Фрідріха Наумана. «Школа передбачена виключно для голів новообраних громад і тих, які вже є, – наголошує Андрій Мазан, голова правління ГО «Центр громадянських ініціатив», – бо законодавство змінюється, всім їм потрібно адаптуватися до змін. Наш проект охоплює всі сфери, що важливі для муніципалітетів. Це 4 дні інтенсивного навчання з виїздами у громади».

Зазначимо, що «Школа голів громад» триває з 23 до 26 червня 2021 року. В перший день учасники були у Тернополі і обговорили досвід реформ децентралізації країн ЄС та нові реалії українських громад з експертом, а також перспективи місцевого економічного розвитку та стратегічне планування у громадах.