k2FtbBdWr1

Наприкінці червня в Трускавці відбудеться міжнародний кінофестиваль “КОРОНА КАРПАТ”

З  24 по 27 червня 2021 року у Трускавці відбудеться IХ Трускавецький міжнародний кінофестиваль “КОРОНА КАРПАТ”. Щорічно на святі присутні найкращі представники кінематографічного світу.

За “Золоту корону” боротимуться лише українські стрічки. Фільмом-відкриття трускавецького кінофестивалю буде картина  “Земля блакитна, ніби апельсин” української режисерки Ірини Цілик. Торік стрічка отримала нагороду на кінофестивалі «Санденс» за найкращу режисуру документального кіно.

Поціновувачів кіно запрошують на перегляд конкурсної програми повнометражних фільмів:

 1. Толока“, режисер Михайло Іллєнко;
 2. Антон і червона химера”, режисер Заза Урушадзе;
 3. Черкаси“, режисер Тимур Ященко;
 4. Наші Котики, або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану“, режисер Володимир Тихий;
 5. Спадок брехні“, режисер Адріан Бол;
 6. Фокстер і Макс“, режисер Анатолій Матешко;
 7. Чорний ворон», режисер Тарас Ткаченко;
 8. Номери“, режисери Олег Сенцов, Ахтем Сеітаблаєв;
 9. Пекельна хоругва“, режисер Міша Косторов;
 10. «Атлантида» режисера Валентина Васяновича (фільм здобув історичну перемогу для України на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти»);
 11. Забуті“, режисер Дар’я Онищенко;
 12. Передчуття“, режисер В’ячеслав Криштофович.

 

Організатори обіцяють цікаву та насичену програму. Поза конкурсом на кінофестивалі покажуть роботи, серед яких “Внутрішні війни” режисера Марії Кондакової, “Депортація 44-46”, режисер Олеся Моргунець-Ісаєнко, а також артхаусний фільм «Стасіс“, що був створений у міжнародній копродукції України, Литви та Франції та брав участь у 76-му Венеційському міжнародному кінофестивалі.

Ще однією «кінородзинкою» на святі кіно у Трускавці буде документальний фільм «З України до Голлівуду», що також бере участь у позаконкурсній програмі.

Цьогоріч до Трускавця приїдуть улюбленці глядачів – актори Лариса Руснак, Наталія Сумська, Ірма Вітовська, Олексій Тритенко, Дмитро Тубольцев, Костянтин Лінартович…

Серед цікавих заходів кінофестивалю  – концерти та творчі зустрічі з провідними акторами України, а також творча зустріч з дітьми Бориславської спеціалізованої школи-інтернату з порушенням опорно-рухового апарату,  яких привезуть на свято кіно до Трускавця.

На фестивалі традиційно буде  встановлено Бронзову плиту фільму-переможцю попереднього кінофестивалю.

Учасники фестивалю побувають на круглих столах “Перспективи розвитку кіногалузі у регіонах” та “Активізація ролі молоді у процесах творення і розвитку української кіноіндустрії”, майстер-класах, ознайомляться з локаціями регіону.

Кінофестиваль відбудеться за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з питань кіно, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації та Трускавецької міської ради.

Більше інформації— на сайті  http://koronakarpat.com.ua