Складне – просто, швидко та зручно – один із принципів діяльності Рава-Руського Центру надання адміністративних послуг

З метою забезпечення прав громадян на отримання якісних адміністративних послуг у Рава-Руській міській територіальній громаді функціонує Центр надання адміністративних послуг Рава-Руська міської ради, який офіційно відкрито 15 червня 2021 року.

У ЦНАП реалізовуються принципи одержання громадянами широкого спектру інформації, отримання кваліфікованої консультації, надання необхідної послуги в одному місці, ввічливе ставлення до кожної людини, розуміння проблем відвідувачів та прагнення максимально швидко знайти їх рішення.

Наближення та доступність послуг одні з пріоритетних завдань ЦНАП, саме тому з дати відкриття і до сьогодні перелік адміністративних послуг, які громадяни можуть отримати у Центрі збільшено з 151 до 365, серед яких послуги з реєстрації нерухомості та бізнесу, реєстрації місця проживання та актів цивільного стану, адміністративні послуги соціального характеру, послуги для ветеранів та їх сімей, послуги Держгеокадастру да ДІАМ, паспорті послуги, послуги архітектури та містобудування, земельні та місцеві послуги, послуги Держпродспоживслужби.

З метою розвитку мережі надання адміністративних послуг у Рава-Руській територіальній громаді, забезпечення належного рівня сервісу обслуговування шляхом дотримання затверджених стандартів якості надання адміністративних послуг мешканцям Рава-Руської територіальної громади, рішенням сесії Рава-Руської міської ради №3 від 14 лютого 2023 року утворено віддалені робочі місця адміністраторів ЦНАП у кожному старостинському окрузі громади. На ВРМ громадянам доступні найзатребуваніші групи послуг: реєстрація місця проживання, реєстрація актів цивільного стану, нотаріальні дії, соціальні послуги, земельні та місцеві.

У Центрі відвідувачі мають можливість скористатися безкоштовним Wi-Fi, для осіб з обмеженими фізичними можливостями у Центрі відведена спеціально укомплектована вбиральня та пандус. Для ще більшої зручності та скорочення часу перебування у ЦНАП встановлено платіжний термінал, де відвідувачі можуть оплатити будь-який вид послуги як готівкою, так і безготівковим способом.

Зручно і комфортно отримувати адміністративні послуги відвідувачам з дітьми, оскільки у ЦНАП є спеціально обладнаний ігровий простір, де можна пограти у ігри та поласувати смачними цукерками. Для немовлят облаштовано місце для сповивання та годування.

У ЦНАП та на ВРМ у старостинських округах впроваджено QR-код для шерингу документів в Дії – це новітній спосіб подання цифрових документів, який збільшує ефективність роботи і скорочує час на обробку та перевірку документів.

Завдяки злагодженій та кваліфікованій роботі працівників Центру надання адміністративних послуг, де за принципом «єдиного офісу» і «відкритого простору», в межах одного приміщення можливо отримати послуги, які надаються підрозділами органу місцевого самоврядування та органами державної влади зручно та швидко, з відповідними комфортними умовами очікування, заповнення документів, сплати за послуги, отримання консультації з будь-яких питань.

Упродовж 2023 року у Центрі надання адміністративних послуг було надано 14 176 адміністративних послуг, на ВРМ 9 482 адміністративні послуги.

За І квартал 2024 року у ЦНАП опрацьовано 3 317 звернень громадян щодо надання адміністративних послуг, ще 3 227 адміністративних послуг надано на ВРМ у старостинських округах.

На офіційному сайті Рава-Руської міської ради створений окремий розділ «ЦНАП», де наявні зручні пошукові елементи, опубліковано перелік послуг, інформаційні та технологічні картки , нормативна база, контакти ЦНАП, графік прийому громадян та актуальні новини. На сайті щоквартально публікується звіт про роботу ЦНАП. Також активно ведуться Facebook та Instagram сторінки, де систематично публікується уся актуальна інформація про діяльність ЦНАП та новини.

У грудні 2023 року за кошти місцевого бюджету придбано робочу станцію для оформлення та видачі посвідчення водія і державної реєстрації транспортних засобів, вже ведеться робота щодо створення комплексної системи захисту інформації, отож вже зовсім скоро отримати посвідчення водія та зареєструвати транспортний засіб можна буде у Рава-Руському ЦНАП.

З метою проведення опитування та отримання зворотного зв’язку щодо якості послуг в ЦНАП та ВРМ відвідувачі мають можливість поділитися враженням від відвідування за допомогою унікального QR-коду, який розміщений у ЦНАП та на кожному віддаленому робочому місці.

Основними пріоритетами роботи ЦНАП є постійне підвищення якості обслуговування, забезпечення доступності адміністративних послуг навіть у найвіддаленіших куточках громади.

Крок за кроком команда Рава-Руського ЦНАП старається будувати сучасний, європейський сервісний ЦНАП, орієнтований на потреби громадян.