k2FtbBdWr1

Сьогодні Львівщина прощається із головним диригентом Львівської національної опери Михайлом Дутчаком

Пізнього вечора 18 травня відійшов у вічність Маестро Михайло Михайлович Дутчак (1953-2021) – багаторічний головний диригент Львівської національної опери, народний артист України, який віддав театрові 45 років свого життя, праці, натхнення. Більшість знакових постановок в історії театру двох минулих десятиліть неодмінно відбувалися під професійний супровід Михайла Дутчака.

Парастас та Чин похорону відбудеться 20 травня 2021 р. о 10:00 в церкві Пресвятої Богородиці ПЦУ в с. Малехові.

Прощання у фоє театру Львівської національної опери – з 13:00-14:00

Похорон на Личаківському кладовищі – о 15:00.

“Більшу частину свого життя – а саме 45 років – Маестро присвятив Львівському театру опери та балету. Висловлюю щирі співчуття рідним та друзям, а також усьому колективу Львівської національної опери. Царство небесне великому Майстру і світлій людині! Вічна шана і пам’ять!”, – написав на своїй Фесбук-сторінці голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

Михайло Дутчак народився на Львівщині, у містечку Броди. Як тільки у Бродах відкрилася музична школа, одразу розпочав здобуття музичнуої освіти і був одним із перших її випускників. Згодом навчався у Львівському музичному педогогічному училищі імені Ф. Колесси та Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка, де потрапив до класу професорки Лариси Бобир – високопрофесійної, вольової, вимогливої, про яку із вдячністю відгукувався усе творче життя.

На сцені театру Михайло Дутчак розпочав працювати ще у 1976 році, після закінчення Львівської державної консерваторії імені М. В. Лисенка: спочатку – суфлером, згодом – асистентом диригента. У якості диригента театру він став за пульт у 1985 році, а головним диригентом Львівської національної опери був призначений у 2001 році, очолюючи оркестр театру майже 20 років.

Заслужений діяч мистецтв України (2003) та народний артист України (2017).

В репертуарі диригента понад півсотні опер та балетів. Здійснив  постановки опер «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Мойсей» М. Скорика, «Травіата» і «Бал-маскарад» Дж. Верді, «Орфей і Еврідіка» К. В. Глюка, «Кармен» Ж. Бізе, «Страшний двір» С. Монюшка, оперети «Циганський барон» Й. Штрауса, сценічної кантати «Карміна Бурана» К. Орфа та Реквієму Дж. Верді, балетів «Лілея» К. Данькевича, «Лісова пісня» М. Скорульського, «Повернення Баттерфляй» Дж. Пуччіні – М. Скорика та ін.

Лауреат премії «Слава Львова» (2001 р.). Проводив майстер-класи для молодих оперних диригентів Європи та Азії у м. Бургас (Болгарія, 2009 р.). Гастролював у Польщі, Франції, Австрії, Німеччині, Катарі.

У червні пам’яті Михайла Дутчака Львівська національна опера присвятить відновлення опери «Тоска» Дж. Пуччіні, якою він диригував і яка тривалий час не йшла в репертуарі театру.