Сьогодні, 16 травня, на Львівщині, як і в усій Україні, відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. 

«82 роки тому російські окупанти під маскою «визволителів» непрохано вдерлись на територію Західної України. Тих хто протистояв «визволителям», відстоюючи українство, нахабно схоплювали та кидали у тюрми. Мільйони скалічених доль, десятки тисяч людей на засланні та сотні закатованих українців. Багато хто недожив до сьогоднішніх днів. Та пам’ять про цих людей об’єднує нас, нагадуючи про ціну свободи та незалежності»,-  зазначив на своїй фейсбук сторінці голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Та додав: «Сьогодні для нас важливо жити гідно дотримуючись людських та моральних цінностей, та пам’ятати, що життя кожної людини є найдорожчим у цьому світі. Вічна пам’ять всім жертвам політичних репресій».

Зазначимо, що День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.