Сьогодні минула 151-а річниця від дня народження українського письменника, громадського діяча та доктора права Леся Мартовича

Свої новели з селянського життя Лесь Мартович писав покутською говіркою української мови. Входив до так званої «Покутської трійці» – об’єднання трьох українських письменників Леся Мартовича, Василя Стефаника та Марка Черемшини. Назва походить від регіону, оскільки усі троє походили з Покуття (східна частина сучасної Івано-Франківської області).

За своє коротке життя Лесь Мартович встиг написати 27 оповідань, серед них — “Нечитальник”, “За межу”, “Забобон”. Похований він у селі Монастирок.
Пам’ять письменника біля могили вшанували представники Львівської райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, організатори Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Леся Мартовича Галина Фесюк та заслужений діяч естрадного мистецтва Юрій Кархут, а також священики та парафіяни Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Монастирок Добросинсько-Магерівської ТГ.