k2FtbBdWr1

Сьогодні Україна відзначає День Хрещення Русі: привітання від очільника Львівщини Максима Козицького

Щороку в Україні 28 липня відзначають важливу історичну подію – День Хрещення Київської Русі. Саме влітку 988 року на річці Почайна відбулось масове хрещення киян.

З цієї нагоди голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький привітав усіх українців.

«Європейський вибір українського народу було зроблено понад тисячу років тому. Ми стали частиною великої християнської цивілізації, яка сформувала контури сучасного світу. Вітаю з днем Хрещення України-Руси та днем пам’яті великого нашого пращура – славетного князя Володимира! За його ініціативи були закладені духовні основи нашої нації, народилася славетна Київська митрополія, з якої вийшли і Православна Церква України, і Українська Греко-католицька Церква, і навіть Російська та Польська Православні Церкви», – зазначив Максим Козицький.

Головним хрестителем Київської Русі вважають Володимира Великого. Відомо, що князь хотів об’єднати державу, а зробити це можна було зокрема і через запровадження єдиної віри, напротивагу язичницькій.

Князь Володимир прийняв у себе посланців від різних релігій: від ісламу та юдаїзму до християнства. Опісля, він вирішив припасти на сторону останньої та охрестити Русь за прикладом Візантії.