k2FtbBdWr1

Більше 6 мільярдів гривень виплатили особам на самоізоляції через COVID-19 на Львівщині

Понад 5 тисяч застрахованих осіб Львівської області знаходились на оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під медичним наглядом з початку пандемії. Станом на сьогодні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області прийняло до оплати відповідні листки непрацездатності для компенсації втраченого за час ізоляції заробітку на загальну суму 6127,8 тис. грн.

Зокрема, на самоізоляції знаходились 761 медичний працівник, сума компенсації за кошти Фонду склала для них 1247,1тис. грн.

Сума компенсації втраченого за період самоізоляції заробітку складає 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% – для медичних працівників. Фонд соціального страхування України здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.

Допомога фінансується на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «11 – Ізоляція від COVID-19», або е-лікарняного із причиною непрацездатності «10 – Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2».

Направлення на самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19 – Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції.