Сьогодні виповнюється 25 років з дня Архієрейської хіротонії Митрополита Львівського Високопреосвященнішого Макарія

03 листопада 1996 року у храмі Апостолів Петра і Павла міста Львова за участі Патріарха УАПЦ Димитрія Яреми, єпископа Ігоря Ісіченка та єпископа Мефодія Кудрякова відбулася архієрейська хіротонія у єпископа Львівського з чернечим ім’ям Макарій священника Миколи Малетича, який 1989 року вийшов з юрисдикції Російської Православної Церкви та перейшов до Української Автокефальної Православної Церкви. Саме з цього часу та вже впродовж двадцяти п’яти років він залишається незмінним керуючим Львівською єпархією, утверджуючи створену у 2018 році Помісну Православну Церкву України.

Сьогодні ж, 03 листопада 2021 року, з нагоди цієї ювілейної дати у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці міста Львова відбулася Божественна літургія за участі ювіляра, деканів єпархії та духовенства собору.

З цієї нагоди Митрополита Макарія привітали голова Львівської ОДА Максим Козицький та заступник голови Іван Собко.

«Владико, прийміть в цей святковий день 25-ліття єпископських свячень найщиріші вітання та побажання щастя, здоров’я, добробуту та натхнення в невтомному служінні Господу, Його Пресвятій Матері, Христовій Церкві та усьому українському народові. Зичимо Вам щедрої Божої благодаті, міцного здоров’я, насиченого молитовним служінням довголіття та щедрих ужинків на Господній ниві у служінні справі єдності Христової Церкви, пошуку духовного і національного єднання світового українства задля прослави Господнього імені і утвердження християнських демократичних цінностей в Україні і світі», – сказав Максим Козицький.

Участь у Святковій Літургії присвяченій 25-літтю Архиєрейської хіротонії Митрополита Львівського Високопреосвященнішого Макарія взяла заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Плугатор.

Довідково:

Митрополит Макарій народився 1 жовтня 1944 року у селі Красне Львівської області в селянській родині. 1975 року висвячений у сан священика.

У 1989 році перейшов у юрисдикцію втретє відродженої УАПЦ.

3 листопада 1996 року висвячений у єпископа та одноголосно обраний Собором УАПЦ керуючим Львівською єпархією. Возведений у сан архієпископа у 2001 році.

У 2011 році за багаторічну «ревну працю для добра Церкви та утвердження духовності в українському народі» владика Макарій возведений у сан митрополита.

З 2015 року – керуючий Рівенсько-Волинською і Таврійською єпархіями Макарія Місцеблюстителем УАПЦ, Предстоятель УАПЦ з титулом «Митрополит Київський і всієї України».

На Об’єднавчому соборі українських православних церков, який відбувся 15 грудня 2018 року в соборі Святої Софії міста Києва та на якому обрано Предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія, митрополита Макарія обрано постійним членом Священного Синоду ПЦУ.

B0889795_B049_4200_A09E_4FF4B25E7FA2_1635951778_960x640_1_0 B5457170_5B71_4FA9_9096_BC37833898D8_1635951779_640x960_1_0