k2FtbBdWr1

3 листопада відзначають День ракетних, інженерних військ та артилерії ЗСУ

Сьогодні відзначають професійні свята фахівці  ракетних військ і артилерії та інженерних військ Збройних сил України. Свята встановлені Указами Президента України «Про День ракетних військ і артилерії» від 31 жовтня 1997 року № 1215/97, та «Про День інженерних військ» від 27 жовтня 1999 року № 1399/99.

Ракетні війська та артилерія – рід Сухопутних військ ЗСУ, що складаються зі з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної і протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет. Він призначений для ураження рухомої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об’єктів протиповітряної оборони та інших важливих об’єктів при веденні бою. Вони є основною вогневою силою в військових операціях, які проводяться Сухопутними військами, і виконують до 65-70% загального обсягу завдання з вогневого враження противника.

Військові інженери – спеціалісти, які забезпечують просування військ уперед, організовують маскування й укриття та знешкоджують боєприпаси, що не розірвались. Їхня небезпечна, але важлива праця береже як воїнів, так і цивільних осіб і в зонах бойових дій, і на мирній території.

“Щиро вітаємо із професійним святом також воїнів-артилеристів, колектив Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. У стінах цього навчального закладу гартуються висококваліфіковані воїни ракетних військ і артилерії. Зичимо міцного здоров’я, родинних гараздів, досягнень у зміцненні обороноздатності нашої Батьківщини! Слава ракетним військам і артилерії Збройних Сил України! Слава Україні!”, – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.