Спільна робота для досягнення мети

Нещодавно фахівець Кам’янка-Бузької районної філії Львівського обласного центру зайнятості відвідав новостворену Новояричівську ОТГ, де зустрівся з місцевими жителями та працедавцями.

Серед питань, які порушувалися на заході, йшлося про важливість офіційного працевлаштування та оформлення трудових відносин відповідно до норм трудового законодавства. Як було сказано, у разі використання нелегальної праці керівник фірми чи компанії провокує працівників до безвідповідальності, ухиляння від визначених обсягів робіт і доручених обов’язків. За будь-яких умов незадекларовані трудові відносини негативно позначаються як на підлеглих, так і на роботодавцях. Окрім того, за кожного неоформленого працівника законом передбачені штрафні санкції/

Під час зустрічі багато хто з тамтешніх мешканців скористався профконсультаційними послугами, ознайомився з критеріями поняття «прийнятна робота», ситуацією на ринку праці та професіями, на які є сталий попит. Багато уваги було зосереджено на аспектах підтримки підприємницьких ініціатив, у тому числі державних програмах, мета яких – вивести малозабезпечених членів родин на ринок праці шляхом надання їм фінансової підтримки для започаткування бізнесу.

Предметною була розмова і з працедавцями, зокрема, представниками комунального підприємства «Яричів», відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Новояричівської сільської ради, Новояричівської селищної ради, котрі цікавилися послугами служби зайнятості, професійно-кваліфікаційним складом безробітних і активними програмами, спрямованими на збереження кадрового потенціалу.

Головне завдання служби зайнятості – забезпечити безробітних достойною роботою, а працедавців – кваліфікованими працівниками. І саме завдяки таким виїзним акціям налагоджуються більш довірливі взаємини між суб’єктами ринку праці, щоб робочі місця не простоювали, а жителі району мали роботу та заробіток.