Жителям ОТГ – про послуги в сфері зайнятості

На виконання угоди про спільну діяльність Кам’янка-Бузька районна філія Львівського обласного центру зайнятості і Жовтанецької об’єднаної територіальної громади нещодавно фахівець філії з робочим візитом побувала в ОТГ.

Вона провела особистий прийом громадян, під час якого жителі громади мали змогу отримати соціальні послуги з питань працевлаштування та аспектів соціального захисту на випадок безробіття . Йшлося про умови та порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та обліку осіб, котрі шукають роботу, організацію професійного навчання на замовлення працедавців, процедуру призначення допомоги з безробіття та необхідний перелік документів для тих, хто має намір шукати роботу за сприяння служби зайнятості. Особлива увага була зосереджена на онлайн-ресурсах служби зайнятості та порталі державних послуг «Дія», а також перспективах працевлаштування за різними професіями та спеціальностями. Із неабиякою цікавістю жителі громади слухали інформацію про пошук вакансій за допомогою веб-сайтів, ознайомлювалися з професіями, що користуються найбільшим попитом на ринку праці, обговорювали розмір заробітної плати, який пропонують керівники фірм і компаній працівникам різних галузей економіки та ін.

Натомість представники місцевих підприємств були поінформовані про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці, ризики неофіційного використання робочої сили та відповідальність за порушення норм чинного трудового законодавства. Також їх цікавили соціальні послуги, які надає служба зайнятості працедавцям, переваги реєстрації у «Електронному кабінеті роботодавця», шляхи пошуку потрібного персоналу тощо.

Як неодноразово зазначали учасники діалогу, такі виїзні акції – потрібні, позаяк допомагають сільським мешканцям не тільки зорієнтуватись у ситуації на ринку праці, а й розширити рівень знань про сучасні методи пошуку роботи.