Станом на 01.09.2022 на обліку дітей, які можуть бути усиновленими в Львівському районі, перебуває 73 дитини

Служба у справах дітей Львівської районної військової адміністрації повідомляє, що станом на 01.09.2022 на обліку дітей, які можуть бути усиновленими в Львівському районі перебуває 73 дитини.

Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усиновленою може бути та дитина, у якої розірвані юридичні стосунки з батьками. Тобто такі діти мають юридичний документ про те, що їхні батьки втратили батьківські права стосовно цієї дитини. Таким документом може бути рішення суду про позбавлення батьківських прав, свідоцтво про смерть батьків, нотаріально засвідчена відмова батьків від дитини, тощо.

Усиновлення – це юридичний процес, під час якого рішенням суду створюються нові, постійні відносини між батьками та дитиною, і який полягає у передачі батьківських прав та обов’язків від однієї родини до іншої, це прийняття у сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих так і з боку дитини.  07.09.2022 начальником служби у справах дітей Львівської районної військової адміністрації проведено прийом громадян та надано консультацію з питань усиновлення трьом подружнім парам. Громадян ознайомлено з умовами і порядком усиновлення, надано перелік документів, які необхідно зібрати, наголошено на необхідності проходження навчання в центрі соціальних служб та отриманні необхідних рекомендацій щодо усиновлення.