k2FtbBdWr1

#stop_sexтинг: на Львівщині стартували Дні безпечного інтернету

96% дітей у віці 10-17 років постійно користуються інтернетом, з них – третина проводить в мережі до 5 годин щодня. Разом із тим, щоденно діти стикаються з небезпекою в мережі. Так, кожна п’ята дитина в середній школі отримувала питання в інтернеті про свої інтимні частини тіла і приблизно 40% дітей в старшій школі. При тому, 73% опитаних дітей не готові нікому про це розповісти. Саме на захист дітей від сексуального насильства та експлуатації в інтернеті спрямований освітній проєкт #stop_sexтинг.

Минулого місяця проєкт розпочав всеукраїнську освітню кампанію «Рік безпечного інтернету». Сьогодні вона, за підтримки Львівської ОДА, стартувала у Львівській області.

«У сучасному світі важко уявити життя без інтернету як дорослим, так і дітям. Ми працюємо, навчаємося, спілкуємось з друзями та рідними, отримуємо інформацію та багато іншого. Але якщо дорослі можуть за себе постояти, то діти, коли потрапляють на злочинців в інтернеті, дуже лякаються та замикаються в собі. Уявіть, 75% дітей, згідно з українською статистикою, не розкажуть батькам про небезпечні ситуації, в які вони потрапили в інтернеті. Саме для того, щоб навчити дітей захищатися від злочинців в мережі, ми розпочинаємо Рік безпечного інтернету»,- зазначила засновниця  #stop_sexтинг Анастасія Дьякова.

На Львівщині освітня кампанія об’єднає зусилля різних дотичних структур і охопить, як уроки щодо безпеки в інтернеті для учнів навчальних закладів, так і  міжсекторальне спілкування для вчителів, поліції та соціальних працівників. Відбудеться міжсекторальна конференція 15 грудня.

«Цифровий світ створює чимало переваг, але також це переваги і для тих, хто може скористатись ними зі злим умислом. Живши в інший час, коли діти не мали гаджетів, ми часто не відчуваємо ризиків з якими стикаються сьогодні наші діти в інтернеті. Ми маємо ресурс для комунікації процесу безпечної поведінки в інтернеті. В першу чергу це стосується батьків, які не мають відкладати розмови на тему сексуальної освіти та безпеки до повноліття дітей. Також це механізми, де ми можемо інструментально допомагати тим самим школам фільтрувати трафік та контент, який діти переглядають. Сьогодні, в межах цифрової освіти, ми хочемо об’єднати всі громади області у спільній комунікації, де розповідатимемо людям про певні критичні речі, в тому числі безпеку молодого покоління в інтернеті»,-  зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін.

В межах кампанії у Центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ також презентували освітню виставку-квест з використанням сучасних технологій-віртуальної реальності – «(Не) дитячі онлайн –стосунки».

Це перша в світі віртуальна реальність щодо захисту дітей від сексуального насильства в інтернеті. У цій реальності є дитина, яка стикнулась з ризиками в інтернеті і приймає рішення, чи вона розкаже батькам про цю ситуацію чи ні.

Упродовж тижня всі охочі матимуть змогу її безкоштовно переглянути.

Освітня кампанія щодо безпеки дітей в інтернеті триватиме до 22 грудня.