Про це повідомляє начальниця Львівської районної військової адміністрації Христина Замула. Вчора вона, разом із представником американського благодійного фонду “Сієнтія Юкрейн”, який фінансує проєкт, а також підрядниками і управлінцями громади, перевірила стан виконання робіт. 

Новий прихисток для осіб, які постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми або за ознакою статі, створять в одній із громад поблизу Львова. Наразі тут триває ремонт одноповерхової будівлі, де одночасно, у семи невеликих кімнатах, з власними санвузлами, зможуть тимчасово проживати до 22 особи. Адже часом прихистку потребують мати з кількома малими дітьми.

«Кошторис проєкту – майже 12 мільйонів гривень. Фінансує роботи з реконструкції та облаштування нового безпечного простору американський благодійний фонд “Сієнтія Юкрейн”, з яким Львівська районна військова адміністрація підписала меморандум про співпрацю восени 2022 року. Наразі тут вже встановлені нові вікна, залита стяжка, завершують перепланування простору. Простір має бути інклюзивним, а одна з кімнат – спеціально облаштована для проживання людей з інвалідністю», – розповідає Христина Замула.

Крім ремонтних робіт, будинок планують повністю вмеблювати та облаштувати прилеглу територію. 

Завершити ремонт планують до кінця травня цього року.

На Львівщині наразі є до 7 більших або менших прихистків для осіб, які постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми або за ознакою статі. Такі тимчасові помешкання створені у чотирьох районах області. Частина з них – комунальні заклади громад або підпорядковані обласній адміністрації. Більшість створені і фінансуються меценатами, міжнародними організаціями та донорами. Бракує таких закладів у Яворівському, Самбірському та Золочівському районах.

Також голова Львівської РВА підкреслює, що проєкт створення прихистку не обмежується лише його простором. Наразі команда адміністрації також сприяє втіленню проєкту «Любов НЕ б’ється», який передбачає широку інформаційну кампанію із запобігання домашньому насиллю.

Зокрема, йдеться про тісну співпрацю і навчання соціальних працівників у громадах, просвітницьку роботу з населенням, інформування про можливості вирватися з кола насилля, отримати психологічну і правову допомогу, знайти підтримку, зокрема, у таких прихистках.