k2FtbBdWr1

Про проведення тренінгів

Фахівці  Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області провели ряд тренінгів з платниками податків щодо застосування РРО/ПРРО та правильності подання податкової звітності в електронному вигляді.

Зокрема, платників поінформували, що у 2023 році фізичні особи – підприємці другої – четвертої груп, які здійснюють готівкові розрахунки та ті, які здійснюють продаж підакцизної продукції зобов’язані використовувати РРО або ПРРО. Крім цього, суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у населених пунктах з чисельністю населення більше 25 тис. осіб обов’язково повинні застосовувати ще й  платіжні термінали.

Звернули увагу платників, що програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) можливо зареєструвати через Електронний кабінет. Для цього потрібно за допомогою особистого ключа здійснити вхід до приватної частини Електронного кабінету, який розміщено за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login. Здійснити завантаження програмного забезпечення ПРРО з офіційного вебпорталу ДПС, яке розміщено у банері “Програмні РРО” за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.

Також, податківці наголосили, що за допомогою сервісу “Електронний кабінет платника” можна подавати звітність та сплачувати податки та зауважили, що в приватній частині “Електронного кабінету” авторизовані платники мають можливість дистанційної роботи в режимі он-лайн, зокрема подання та  перегляду поданої звітності, перевірити стан розрахунків з бюджетом, сплатити податки та збори, зареєструвати програмний РРО. На тренінгу було надано практичні рекомендації відвідувачам ЦОПу щодо заповнення декларації про майновий стан та доходи за минулий рік з метою реалізації права на податкову знижку за допомогою Електронного кабінету платника.