k2FtbBdWr1

Тенденції працевлаштування у аграрному секторі розглянули в межах Ярмарку кар’єри

На онлайн-платформі ZOOM Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького провели 12-й щорічний Ярмарок кар’єри. Участь у заході взяла студентська молодь, випускники навчальних закладів, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА та обласного центру зайнятості, викладачі та науковці.

З вітальним словом до учасників онлайн-дискусії звернувся заступник голови  Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.

«Розвиток сільськогосподарського виробництва не можливо уявити без забезпечення його кваліфікованими спеціалістами. Адже від рівня кваліфікації, вдалого підбору кадрів залежить майбутнє підприємства, а відтак і забезпечення харчової безпеки області та всієї країни в цілому. Сьогодні в області працює понад 1,2 тис сільгосппідприємств, в тому числі 700 фермерських господарств. Уже 5 рік поспіль спостерігається нарощення обсягів виробництва валової сільськогосподарської продукції, який зріс на 14,8%. З року в рік збільшуються посівні площі за рахунок викупу прав оренди землі на аукціонах та оренди розпайованих земель. Уже з початку року продано на аукціонах права оренди на 1,7 тис га земель вартістю оренди 8 млн грн. Це свідчить про зацікавленість виробників і високу конкуренцію на ринку» – зазначив він.

Так, в межах заходу порушили питання організації системи навчання, перепідготовки, підвищення кваліфікації кадрів та працевлаштування молоді у час пандемії.

Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман зазначила: «Львівська область є рекордсменом за кількістю сільського населення, тому працевлаштування на селі – важлива умова розвитку економіки регіону. Про розвиток аграрного сектору регіону свідчить не тільки позитивна динаміка у сплаті податків та ЄСВ, а також тренд, що наростає, у кількості робочих місць, які створюють аграрні структури. Навіть в умовах трудової міграції за останні 5 років цей показник по області збільшився на 10%».

Та окреслила тенденції працевлаштування в агросфері на найближчий час.

«У найближчі роки буде зберігатись дедалі більший попит з боку сільськогосподарських підприємств на агрономів, технологів, ветеринарів, юристів, економістів, ІТ фахівців, менеджерів, маркетологів і звичайно, НR фахівців. Крім того, ми розраховуємо на рахунок державних та обласних програм підтримки пришвидшити позитивну динаміку само зайнятості сільського населення, а саме у створені сімейних ферм та кооперативів»,-  зазначила Тетяна Гетьман.