Теплопостачальним організаціям області узгодили обсяг заборгованості з різниці в тарифах на понад 950 млн грн

Сьогодні у Львівській ОДА відбулось засідання територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах. В межах засідання 12 теплопостачальним організаціям Львівської області погодили обсяги заборгованості з різниці в тарифах на загальну суму понад 955 млн гривень.

«Це рішення є дуже важливим для теплопостачальних організацій. Адже вже найближчим часом ми направимо протоколи, що підтверджують наявний у теплопостачальних організацій обсяг невідшкодованої заборгованості з різниці в тарифах, до Міністерства розвитку громад та територій України.  На їх основі надаватимуться пропозиції про внесення змін до Держбюджету України задля подальшого виділення коштів на погашення заборгованості», – пояснив голова Територіальної комісії, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Погоджена заборгованість по категорії «населення» становить 920,4 млн гривень, по категорії «бюджетні установи» – 34,8 млн грн.

Так, за рахунок узгоджених обсягів заборгованості з різниці в тарифах 12 теплопостачальних організацій Львівщини зможуть погасити понад 955 млн грн заборгованості за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України».

«Це дозволить значно покращити їх фінансово-господарський стан та відповідно підвищить якісь надання послуг»,-  додав  Андрій Годик.

Довідково:

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20.09.2021 № 872/0/5-21 створено Територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах (далі – Територіальна комісія).

До її складу увійшли працівники апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації, представники відділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у Львівській області, Головного управління Державної податкової служби України у Львівській області, Західного офісу Держаудитслужби, Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Головного управління Національної поліції України у Львівській області, Львівської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України та підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Зазначимо, що відповідно до Положення про Територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах та Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах – відповідальність за достовірність поданих розрахунків обсягів заборгованості з різниці в тарифах та підтвердних документів несуть керівники суб’єктів господарювання.