k2FtbBdWr1

Тканинні екоторбинки стануть альтернативою пластиковим пакетам

Поліетиленові пакети – велика шкода як для здоров’я людей, так і для довкілля. Вже з 10 грудня 2021 року вступає в дію Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Це перший етап обмежень, який забороняє розповсюджувати поліетиленові пакети на безоплатній основі, а також наносити маркування «біо», «біопакет», «біорозкладний» на пакети, які не відповідають європейським стандартам.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник зазначає, що раніше у магазинах усі охоче брали поліетиленові пакети, оскільки це безкоштовно, проте кожен пакет вже включений у вартість середнього чеку. Тепер отримати так званий «безкоштовний пакет» стане неможливо – усі пластикові пакети стануть платними, і ми будемо платити лише за те, чим користуємось, тому чудовою альтернативою їм є екоторбинки, які можна використовувати впродовж не одного місяця.

За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів передбачається штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн.

Державний контроль та накладення штрафів здійснюватиме Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Чисте довкілля залежить від кожного з нас!