У 2022 році громади зможуть залучити фінансовий ресурс на розвиток з державного та обласного бюджетів

Нещодавно Верховна Рада підтримала проект Держбюджету на наступний рік. Вже триває попередня робота над бюджетами громад. Відтак, про фінансові ресурси, які громади зможуть залучити для власного розвитку у 2022 році за рахунок державного та обласного бюджетів розповіли сьогодні в межах брифінгу.

Як зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда одним із джерел є державний фонд регіонального розвитку (ДФРР). На наступний рік по ньому на всю Україну передбачена сума у понад 5 млрд грн.

«Відтак Львівщина зможе залучити приблизно 250-280 млн грн. Попередні конкурси вже відбулись. Проте, разом з тим нормотворчі документи зобов’язують ЛОДА і громади починати планувати і майбутні періоди», – розповів Степан Куйбіда.

Серед доступних для громад фінансових ресурсів: субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій та субвенція на проекти соц-культурного розвитку. Останні передбачають кошти, які будуть залучені безпосередньо громадами на розвиток їх комунальних установ.

Окрім цього, передбачені дві субвенції в напрямку цифровізації. Це – субвенція на розвиток мережі ЦНАПів. Тут кошти надаються, як на капітальні видатки (будівництво, реконструкція тощо), так і на закупівлю обладнання для установ.

Також, це субвенція на розвиток інтернету в сільській місцевості. Це гарна можливість для віддалених населених пунктів, зокрема гірських, забезпечити громади швидкісним інтернетом.

«Не варто забувати про субвенцію на реконструкцію, будівництво та ремонт доріг, зберігаються субвенції на освіту, медицину та спорт, повертається субвенція «Питна вода». Важливими є субвенції на активні парки та розвиток індустріальних парків. Тут фінансовий ресурс можна буде використати на облаштування парків: підведення мереж водопостачання, водовідведення, електроенергії та газу. Звертаюся до керівників громад, щоб вони не чекали весни, а вже починали готувати проектно- кошторисні документації, а також передбачили співфінансування для таких проектів у своїх бюджетах», – зазначив Степан Куйбіда.

Що ж стосується обласного бюджету, то наразі триває робота над затвердженням обласних цільових програм. Їх проекти департамент економічної політики подав на розгляд в обласну раду.

Так, можливості для роботи громад з бізнесом заклали у «Програму конкурентоспроможності та розвитку агропромислового комплексу».

У випадку їх затвердження працюватимуть програми спрямовані на охорону навколишнього середовища, ремонту та будівництва доріг, розвитку освіти, культури.

Львівська ОДА пропонуватиме до затвердження і програму «Цифрова Львівщина».

До реалізації запропонують і Програму регіонального розвитку, яка містить конкурс мікропроектів та конкурсів проектів регіонального розвитку.

«Це та програма, яка точно знайшла відгук в громадах. Проте, ми, як обласна влада, спільно з експертним середовищем маємо мотивувати громади до більш розвиткових проектів, які мають ширший соціальний і економічний ефект»,- зазначив Степан Куйбіда.

Ці пропозиції до програм подали на розгляд депутатського корпусу.

Фото – Львівський прес-клуб